Tegnap vettem egy fiu guppit, és azóta vagy a felszínen vagy az akvárium alján lebeg. Úgy veszem észre mintha félne valamitől, van elég búvóhelyük. Mitől lehet ez a probléma?
Lehet csak szokatlan a hely neki, de lehet víz probléma is, emelkedett nitrát szint, vízhez szoktatás nem volt megfelelő, vagy túl friss az akvárium, lehet gondozási hiba is.
Mikori az akvárium, hogy takarítod a szűrőt, állót víz kerül bele a cserék alkalmával, menyi vizet frissítesz hetente, adalék fertőtlenítő? Kellene több infó, akvárium méret és szűrőtípus se ártana.
Hogy tetted be a halat? Előző nap volt részleges vízcsere vagy nem, össze szoktattad a vízzel vagy csak a hőfokhoz szoktattad hozzá. Vízhőfok?
Sok a kérdés, ha valamit jónak ítélsz hagyd ki, segíteni csak úgy lehet a neten keresztül ha adsz több infót.
Guppi esetében sem a kemény víz, sem a világos aljzat nem probléma. Ellenben a 2 hónapos akváriumnál a teljes szűrőpucolás és aljzatmosás az igen.
Több komoly hibát követtél el az akvárium gondozásánál, és valószínű hogy még ennél több zűr is lehet, mert nem vagy tisztában az alapvető szabályokkal. A tüneteket feltehetőleg a rossz vízminőség okozza, amit a leírt karbantartással idéztél elő.
Néhány dolog amit elrontottál:
- vizet hetente cserélünk, 30%-ot
- az aljzatot szigorúan tilos mosni, ha egy évnél hamarabb elkoszolódik, akkor gyenge a szűrő
- a szűrőt minél ritkábban kell takarítani, csak ha eltömődött és nincs áramlás. Ha ilyen hamar eltömődött, akkor gyenge.
„és akkor most mi a teendőm? egy ideig hadjam az akváriumot n tisztitsam??? „
Az akváriumban biológiai folyamatok zajlanak, ennek a lelke a szűrés és a megfelelő áramlás, a szűrőbe baktériumok költöznek, lebontják a halak ürülékét, ha kitakarítod az akváriumot akkor újra indítod a folyamatokat és megromolhat a víz baktériumok nélkül.
Ha koszos az ajzat akkor nincs elég áramlás, ajánlatos még egy szűrő ami benne van.
Ha gyorsan csökken a szűrő teljesítménye akkor is ajánlatos még egy szűrő.
A szűrő szivacsában élő baktériumokra vigyázni kell, a lehető legrövidebb időn belül kell tisztítani és csak akvárium vízben szabad kimosni.
Magát a műanyag szűrőházat ki lehet veretni csap alatt, utána akvárium vízbe meríteni és mehet vissza bele a szűrőanyag ami a ház tisztításának ideje alatt akvárium vízbe pihen, néha nem árt meglötykölni amíg a szűrő házat tisztítod.
A teljes vízcsere eltünteti a vízből azokat az anyagokat amin a baktériumok élnek, így számuk lecsökken, a manőver hosszú ideig is tart így valószínűleg el is pusztulnak, a talajban is élnek hasznos baktériumok, ezért sem célszerű bolygatni.
A vízoszlop magasságod, ( az ajzatótól addig tart amíg fel szokta tölteni az akváriumot) 30%-át cseréld le, többet ne, fenti okok miatt, ha esetleg algásodik az akvárium akkor lehet heti 2x20% vagy 1-2 nappal előrébb hozni a 30% vízcserét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!