Egy nyitott rendszerű házi külső szűrőt csináltam a befolyó cső 2,5 ször nagyobb a kifolyónál és a 200l/h vizpumpa üresre nyomja és leég mit csináljak? ,
Kicsit bővebben leírod, hogy milyen megoldást választottál?
Megpróbálhatod lefojtani a pumpát, de igazából én már a 200 l/h-s pumpát sem értem. Sokkal nagyobb teljesítményűt szoktak ilyesmire használni.
Amire kíváncsi vagyok:
Pontosan mekkora a kifolyó cső átmérője? Nem mindegy, pl egy 8-10mm belső átmérőjűnek már el kéne látnia 200 lph-t.
Hogy épül fel a szűrő? ( a kifolyó cső nincs valamivel lefojtva?)
Ez megint egy matekos fizikás okosság.
(És nekem bűzlik is.)
Ha egy cső 5 milis, és a duplájára bővíted, azaz 10 milis re cseréled, azzal valójában a négyszeresére bővítetted!
Egyszerű matek számolj utána.
Ezért nem értem a kérdést. (Lehet hogy te jól írtad, (és akkor ezer bocsánat)csak sajnos nem derül ki a kérdésből menyire figyeltél ált. suliban.)
Vissza a tárgyhoz. Ismerjük a gravitációs gyorsulás értékét. Ezt csípőből kell tudni, úgy mint a pít. (Hülyéknek 10 m/ sec. (Különben 9,8))
Naszóval. Nem vagyunk hülyék, csak utálunk számolni. Ezért mi is 10 el számolunk. Kiszámoljuk a csöved átmérőjéből és a szabadesés magasságából hogy percenként hány liter folyik el neked teljes keresztmetszeten, és már tudod is hogy mennyivel teljesít kevesebbet a természet a te pumpádtól.
Pendulum jól írta. Csak kifelejtett egy fontos tényezőt.A hidrosztatikai nyomást. Szóval a 8 as cső tuti elbírja főleg ha 30 méter magas. Ugyanis akkor létrejön nagyjából másfél bár nyomás a cső végén.
Nekünk nem az a lényeg hogy a milimétereken vesszünk el.
Az lenne a fontos hogy egy olyan rendszert hozzunk létre amit magára lehet hagyni mondjuk a szilveszteri tűzijáték idejére.
Egy akvárium ritkán 30 méter magas, én egy hasraütésszerű értéket mondtam, egy átlag 30-40 cm magas akváriumot nézve.
Amúgy amikor nekem régen szörcsögött a kevés víztől a pumpám, vagy mellétettem még csövet., vagy meghúztam magamfelé, mert ha belecsúszik a szivacsba a cső vége, elég szépen lefojtja.
Szedd ki az összes szűrőanyagot majd annyit és olyat tegyél bele ami nem gátolja a vízoszlop emelkedését, ellenőrizd a tömlő megtörését, a szürőakva aljára ne érjen le, tömődést is nézd meg, a légtelenítés is fontos.
Ha marad némi levegő a lefolyó ágban akkor is gyengül a vízoszlop emelkedés.(az a rész ami a szívó ágon a legmagasabban van)
YD, a vékonyabb pumpára kötött csőben nyomás van a pumpa miatt ,így kell oda a jóval vastagabb kifolyó cső, mivel azt csak a gravitáció hajtja. Nem lehet úgy megcsinálni, hogy ugyanolyan cső megy kis és be is. Lehet még ezzel a 2,5 szeres vastagság is kevés, még vastagabb, vagy több cső kell.
De én arra tippelek, hogy a szűrőbe kifolyó cső le van fotva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!