Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az uv szűrőről ténleg kiöli a bacikat vírust mit kell róla tudni én 120 literes akváriumba szeretném lécci írd le a véleményed erről a típosról: AQUAEL Unifilter 500 UV Power akvárium szűrő?

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 16:55
 1/3 YourDestiny ***** válasza:
Az UV folyamatos használata nem javasolt, csak ideiglenesen. Bár én az ideiglenes használatát se támogatom, mivel bár a szűrőközeg mögött helyezkedik el (ha figyelembe vesszük a víz árámlásának irányát), a lényege a sterilizálás. Márpedig ami azt megöli, ami káros, egyértelmű, hogy egyúttal a biológiai egyensúly ellen is dolgozik, mégha csak bizonyos mértékben is. Van erről millió cikk, sok érv mellette és ellene. Én feleslegesnek látom, saját akváriumomban nem használnám.
2013. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hatása nem kérdőjelezhető meg, írtja a kórokozókat. Nem tudom, hogy mennyire jó az.
2013. dec. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
100%

Kiirtja az ártalmatlan mindenféléket is, amik szinten tartanák a halak immunrendszerét. Ezért ha mégis becsúszik valami, az nagyon fog fájni. Ezen kívül tönkreteszi a vízben a növények egyes tápanyagait.


Állandó használatra a gyártón kívül senki sem javasol UV szűrőt. Van olyan helyzet, amikor hasznos, példádul zöld víz vagy kialakult darakór esetén, de megelőzésként inkább ártalmas.

2013. dec. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!