Haletetéssel kapcsolatos dolgok odalent! (? )
Nem sok, csak néhány:
1. Endler guppiknak milyen fagyasztott kaját vegyek? Tudom, hogy félreérthető, de én itt most fagyasztott halkajára gondolok. Tehát: növényit, vagy milyet? Milyen rendszerességgel, és mennyiséggel etessem őket vele? Hol lehet ilyesmit kapni, milyen márka a jó, milyen tárolási és szállítási körülmények ajánlottak? (Ez már most sok. ☺)
2. Mikor kell etetni egy halat? Melyik napszakban?
3. Mikor lehet először etetni egy halat a beköltöztetése után?
4. Ha pl. szűrőcsere történik, vagy bármi miatt áramszünet van, és kihalnak a baktériumaim (csak ez ne történjen meg!) (amúgy kb. mennyi idő után is?), akkor hogyan etessek, hogy a keletkező ammónia ne ölje meg a halaimat? (Mármint, hogy tudom, hogy igencsak szívás, de vajon megmenthetőek-e a halak?)
5. Előre is köszönöm a válaszokat!
skarlát endler guppi
japánkék endler guppi
Ez van egy bolt kínálatában.
Melyik?
Vagy másik fajta ajánlott?
Vagy teljesen mindegy?
(Kemény a vizem, ez a feltétel.)
Ritka az ennyire felkészült kérdésekkel előálló kezdő. Látszik, hogy sokat olvastál, ami dicséretes meg minden :)
1. Apró szeműt vegyél. Kandics(Cyclops) vagy vízibolha szokott lenni a jó méretben. A márka mindegy, minden nagyobb boltban tartanak pár típust. A szállításnál annyi fontos, hogy ne olvadjon fel, de ez télen nem lesz nagy kihívás. A növényi kaját házilag érdemes legyártani, például egy kis konzervzöéldséget lemorzsolni nekik, vagy 1-1 fagyasztott spenótlevelet.
Mivel nano halak, naponta kétszer is lehet etetni őket. Egy alkalommal nagyon keveset, ami szinte azonnal elfogy. A fagyasztottkockából éles késsel le tudsz csapni szilánkokat, egy alkalommal úgy fél borsó méret kell neked. A növényi anyagból hasonló mennyiség, de azon elnyammoghatnak sokáig.
2. Ez teljesen mindegy, ahogy neked kényelmes.
3. A beköltözés utáni napon lehet, de érdemes még kisebb adagot adni pár napig.
4. Ilyenkor érdemes pár napig nem etetni. Ha a halaid jókondiban vannak, ez még egészséges is néhanapján. Az ammóniát csökkentheted vízcserével is, ha tudatosan állsz hozzá és kezeled a problémát, akkor nem kell elhullástól tartanod. Pláne ha ennyi halad lesz, minél több víz jut a halakra, annál kevésbé veszélyesek az ilyen balesetek.
5. nm :)
A skarlát és a japánkék azok endler-szivárványos hibridek. A vízigényük megegyezik, mind szereti a kemény vizet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!