Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell tudni a guppikról?

Mi kell tudni a guppikról?

Figyelt kérdés

Szűrő,fűtő,légpumpa vagy levegőztető,hőmérő,lámpán kívül kell neki valami? 15L akvárium jó vagy lehet kisebb vagy nagyobb kell? mit eszik a halkaján kívül? egyedül szeretném tartani! Kezdő vok ez lesz az első halam:)

amúgy légpumpát vagy levegőztetőt vagyek? Az ajzat milyen legyen milyen növényeket vegyek mellé? mennyi időnként tisztítsam az akváriumot? sok áramot fogyaszt? és melyik berendezés működik árammal?


2009. nov. 17. 21:02
 1/6 A kérdező kommentje:
és mit tudtok az algáról? koszos akváriumban szokott megjelenni? hogy kell eltávoltítani és mit kell csinálni hogy elkerüljük?
2009. nov. 17. 21:06
 2/6 anonim ***** válasza:
AKVARISZTIKÁVAL FOGLALKÓZÓ KÖNYVET MINDENKÉPP OLVASS EL.Nem ajánlom hogy egyedül tartsd,alig van olyan hal amit egyedül lehet tartani anélkül,hogy "szomorkodjon".A többit megtudod a könyvből,vagy a netről.Annyit tegyél meg hogy utánaolvasol,mert ez így kevés lesz,órákig lehetne írni a mindenre kiterjedő válaszokat...
2009. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Guppy:

[link]

[link]

[link]

Alga:

[link]

[link]

Én a helyedben min 20 literes aksit rendeznék be 3-4 Azonos nemű guppyval,hogy ne szaporodjon.

Növények közül,azonos igényü növényeket válassz azonos vízhővel,mint ami a guppynak kell.

növények:

[link]

az aljzat apró szemű,1-3mm szemcsenagyságú legyen.A levegőztető alatt a szűrőbe épített levegőztetőt érted.Mivel szűrő kell,ezért meglesz az is,tehát használd azt...Az akvárium 30-40%át cseréld le hetente,a vizet mindig kezeld,klórtalanítsd.A szűrő a lámpa,ha veszel,akkor légpumpa a fűtés működik árammal.És hogy mennyit fogyaszt?Nem tudom,ki lehet számolni valahogy,de nem értek hozzá.Amugy fűtőből termosztátosat vegyél(be lehet állítani rajta a hőmérséklett,hogy mennyire fűtse a vizet).Jah,növényekből hínárt és jávaimohát ajánlanék így az elején.Am az előző választ ís én írtam,üdv Lucky (OLVASS!)

2009. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A guppinál 1 hímnek kell 2-3 nőstény, mert köztudott hogy a guppik háremeket tartanak maguknak.
2009. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha egyedül akarsz halat tartani akkor bettát vegyél szerintem. [link]
2009. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van nekem guppim úgy 51db nekm akármit raktam mellé mind me ette kivéve az arany halat mert ő jól lakott velük.

Szerinted érted mire célzok ezzel!:/

2009. nov. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!