Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek pozitív/negatív...

Woodoo001 kérdése:

Van valakinek pozitív/negatív tapasztalata, véleménye a következő típusú aljzatokról? Bazalt - 0,5-1,2 mm szemcseméret vs. Aquatic Nature Dekoline NERO - 2-3 mm szemcseméret.

Figyelt kérdés

Bazalt: www.aquadepo.hu/product_info. Php/bazalt-05-12-mm-szemcsemeret-kg-p-129

Dekoline: www.aquadepo.hu/product_info. Php/aquatic-nature-dekoline-nero-10-kg-p-9935

Elviekben mind a kettő megfelelő aljzatlakó halakhoz is, így gondolom a bazalt sem a sima zúzott. Víz alatt gondolom ő is szinte feketévé "változik". Nem túl aprók már ezek a bazaltszemcsék?

Növényeknek melyik lenne a jobb - mulm szempontjából a kisebb szemcseméret szerencsésebb. Bármilyen pro- és contra vélemény érdekel!



2013. nov. 9. 22:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Direkt linkek:

[link]

[link]

Nem növényes akváriumot szeretnék, viszont a leendő növényeimnek és halaknak minél jobb (sötét) életteret!

2013. nov. 9. 23:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Bazalt jó, de Criptocoryne-t nem érdemes beleásni mert elég nagy gyökerei vannak és ez a talaj nem jó neki, ez elfolytja minden növénynek a gyökerét.

A bazalt tetejére lehet csak tenni növényeket, pl anubiast, jávai mohát, vizi hortenziát, vagy egyebeket is hozzá lehet kötni damillal egy vasfához/kőhöz.

A jávai moha lent marad úgy is hogyha csak belegyúrsz a közepébe néhány sóderkavicsot és szép kis bokrok lesznek belőle.


Harcsáknak szerintem a bazalt nem jó, én nem hiszem hogy nincsenek benne éles szélek, hiszen a bazalt könnyen törik, még ha át is szitálják, akkor is lesz éles széle.

Viszont egyéb halak nem fetrengenek a földön, nekik jó a bazalt. Garnéláknak is jó.

2013. nov. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ez a bajom nekem is vele, hogy oké kicsi + elvileg nem éles, de amiket néztem élőben 0.5 -3mm közötti zúzott bazaltot, az vhogy mégis szúrt, nem győzött meg.

Másik probléma pont a növények, hogy ha "megfullad" benne a növény, akkor nem megyek vele semmire...

A másikról valami vélemény? Volt ahol azt olvastam, hogy tuti festett (reálisnak tartom a többi színvariáns miatt), viszont nem tudom mennyire mű vagy épp mennyire hálás... A 2-3 mm elvileg még jó lenne, + találtam olyan képet neten, ahol direkt növényes akváriumban volt, szóval... (igaz van ahol plusz táptalajjal, de akkor a gyökeret elvileg nem fojtja el...? )

[link]

[link]


Viszont ez nem túl nagy szemcseméret már a mulm szempontjából?

2013. nov. 10. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!