Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van kénes szaga a...

Miért van kénes szaga a növény gyökerének? Tovább folyt.

Figyelt kérdés

A növények 1 részének mostanában pedig semmi nincs változtatva az aksin belül, berendezve kb fél éve..kezd elsárgulni, hullani, átlátszóvá tűnni a levele. kiemeltem

ezeket és a gyökerük elfeketedett és a 18 levélből 16-ot ki kellett dobni mert el volt rohadva, és a gyökérnek kénes szaga volt majdnem olyan mint a gyógyfürdőben ..

mi bajuk van? a vallisnériák meg csodálatosan nőnek egyre hozzák az új hajtásokat az anubias is szépen nő a gömbmoha ok jávai moha ok microsorium ok vízikehely ok csak kicsit algás... segítsetek..


2009. nov. 12. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szia szerintem valami hiány betegség.Vagy tápanyag vagy fény,vagy tisztább vizet kedveli a növény,agy magasabb vagy éppen alacsonyabb hőmérsékletet.Amugy nekem is van egy növéény,1 hete vettem,ugy elrohadt hogy lassan ki kell dobni,a jávai/gömb moha a fűszerű az angyalhínár a valiznéria és egy nagyobb levelű növény viszont tök jól elvannak és szépen nőnek...Lehet,egyszerüen rosszul választottál,és én is mikor ezt a növényt vettük....Lucky
2009. nov. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az egész aljzat kénes szagú, nem?

A sárguló leveleket vágd le! Milyen növény ez?

Lucky: Gyakorlatilag természetes jelenség, hogy az egy hete vett növényed "meghalt". Ha a növényeknek beültetéskor visszavágod a gyökerét (nyugodtan vissza lehet vágni), akkor a leveleit nem bírja táplálni. A sárgásakat azonnal le kell vágni. Mivel a kertészetekben emers módon nevelik a növényeket, nem tudnak a leveleiken keresztül tápanyagot felvenni.

Éppen ezért pár hétig a folyékony növénytáp semmit sem ér, táptablettázni viszont érdemes. Nagyon jó a "JBL 7 kugeln tápgolyó".

2009. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget
2009. nov. 13. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm a segítséget:).Az előző válkaszt,véletlen nem SN írta?:D Bárki is volt,köszönöm.
2009. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!