Miért van, hogy nagy teljesitményü külső szürő mellé belsőt is javasolnak?
Ezen a fórumon van még egy tök jó 3D-s kép, de most nem lelem már.
A lényeg, hogy üveglapokkal tudsz kialakítani rekeszeket, amikre vagy lyukat fúrsz, vagy pedig csinálhatsz olyat is, hogy az akvárium leghosszabb oldalára merőlegesen ragasztgatsz be üveglapokat a frontüvegtől a hátfalig. Az első teljesen leengeded a fenékig. Így 2 részre osztottad az akváriumot. Jobb oldalt megérkezik a lefolyó víz. Addig gyűlik ott, míg elég magas nem lesz ahhoz, hogy átbukjon a beragasztott lapodon. A következő üveglapodat pl 5-10 centivel arrébb ragasztod be, de úgy, hogy ne érjen le a fenéküvegig, a teteje pedig magasabban legyen, mint az előző üveglapnak. Így a víz alul fogja megkerülni a lapot. Ha a folytatod a mintát, egy ilyen egy olyan, akkor egy hullámvonalra kényszeríted a vizet, ezekbe a kis rekeszekbe pedig rakhatsz akármit, a víz pedig biztosan átfolyik rajta. A legbaloldalaibb rekeszbe pedig berakod a felnyomópumpát.
A rekesz pedig a csendességért is felel.
Ha csak a cső tetején folyik le a víz, akkor szinte biztos, hogy szörcsögni fog. Rekesz nélkül alulra vagy akár középre nem rakhatod a lyukat, mert egy áramszünet, és minden víz kifolyik.
Rekesszel rakhatod alulra a csőre a lyukat veszély nélkül.
A másik dolog (bár tengerinél ez fontos, édesvízinél nem tudom, de ahogy nézem, elég sokan szenvednek felszínen lévő hártyától), hogy így le is fölözi a vízfelszínt.
A a vízszint közelébe rakod a lyukat, csak pár liter folyhat le.
Én még a 72 literesemet se gyári külsővel szűrőm. Amit magának csinál az ember, az százszor hatékonyabb tud lenni, nem mellesleg fele annyiba is alig kerül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!