Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell tartani édesvízi...

Hogy kell tartani édesvízi szivacsot?

Figyelt kérdés
Próbáltam keresgélni, de nem leltem sehol információt.
2009. nov. 12. 12:02
 1/5 anonim válasza:
53%
Nem vagyok zoológus, de szerény véleményem szerint VÍZBEN!:D
2009. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eddig én is eljutottam :) Egyébként a párom biológus, de ő is hasonló vidám választ adott...

Csak jó lenne a körülményeket ismerni. Pl.: hogy lehet e trópusiban vagy a hűvösebb vizet szereti.

2009. nov. 12. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:

A hűvösebbet (átlagba 17-18 fokot).


De nem fogod tudni megtartani otthon. Még a tengeri szivacsokat sem lehet hosszútávon eltartani (természetesen tengeri akváriumba), pedig a tengeri akváriumokhoz sokkal komolyabb (és drágább) technikákat használunk.


A probléma gyökere, hogy a szivacs planktonnal táplálkozik, amit otthon nemigen vagy csak nagyon macerásan tudsz előállítani, és még ha menne is, akkor az egy plankton faj, míg a természetes táplálkozásban jóval többre van szüksége.


Amúgy szerintem védett is.

2009. nov. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Egy kis szerencsével,nádszálakról,parti kövekről,források,tavak vízében lévő fadarabokról,növényekről, begyűjthető.Én a Balatonban találtam már, elég sokszor,a lejárók lépcsőjén és uszadékfán is.Amúgy, egy kis jelentéktelen vacak az egész,de lehet, hogy léteznek vizek, ahol szebbek is vannak.Ha találnál,ki kell próbálni,de mindenképp a vízáramba tedd.Szerintem a lebegő algákon és porszerű haltápon esetleg el is élhetnének.Közelebbit sajnos nem tudok mondani. [link]
2009. nov. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az első válaszadó vagyok!


Nos, ha túléli az első hetet a kis szivacsod, akkor küldhetnél belőle nekem egy darabkát!:)

Majd etetem tiszaparti moszattal, és akvárium híjján beleteszem egy nagy befőttes üvegbe...:D:D::D

2009. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!