Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális hogy még mindig...

Normális hogy még mindig szakadozik az úszója?

Figyelt kérdés
Van egy sziámi harcoshalam és már egy hete kezelem parakillel fátyolbetegség ellen, de még mindig ugyan úgy szakadozik az úszója. :( Még nem hathatott a gyógyszer? Vagy esetleg más betegsége lehet? Esetleg még az úszórothadásra gyanakszok, de remélem hogy csak a gyógyszer nem hatott még..:S (főként SN segítségét kérem, de más is válaszolhat :) )
2009. nov. 10. 20:58
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
A fátyolbetegséget, legfeljebb Parakill turbóval lehetne kezelni, de jobb a SERA Costapur vagy a Formit fürdő esetleg Malachit zöld és Trypaflavin.A Parakillt, úszórothadás ellen lehet használni és Aquafuránnal együtt kell alkalmazni.Minden esetre, most kellene egy kis szünetet tartani, mert egy hét, gyógyszeres vízben nagyon megterhelő.Csinálj vízcserét és etesd változatosan, nyers fagyasztott kajával,szúnyoglárva, szív, máj, és adj vitamint is a vízhez és a kajához is( SERA Fishtamin)A fátyolbetegség tünetei: Szürkésfehér elszíneződés a bőrön és az úszókon,szokatlan ringatózó mozgás,szapora légzés,tépett szakadozott úszók.Úszórothadás: Szakadozott, megrövidült úszók,a farok megrövidül és fehér sebek jelennek meg az elhalt részeken a betegség gyorsan terjed.El kellene döntened, hogy mi a betegség a Parakill magában kevés.Nem tudnád megmutatni valakinek aki felismerné a betegséget? Az nem lehetséges, hogy nem betegség okozta csak megsérült,megtépték ill vannak betták amelyeknél a farok és az úszók természetesen szálasak? Csak azért kérdezem,nehogy hülyeséget csináljunk.Tehát: takarítás,vízcsere,nyers vitaminos kaja,vitamin a vízbe,három nap után részleges vízcsere és közben nézd meg alaposan mit látsz rajta, hogy viselkedik.Tudom, hogy nem a legjobb megoldás egy beteg halat cipelni, de jobb lenne elvinni a halashoz és megmutatni, mint, hogy találgatunk és esetleg rossz gyógyszert kap.SN.
2009. nov. 11. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is én azért vettem neki sima parakillt, mert az állatboltba a nő azt mondta, hogy parakill turbójuk nincsen, csak simát tud adni. És mondta, hogy a kettő között csak az a különbség, hogy a turbó az erősebb, meg azt nem minden hal bírja. Amúgy az üvegre is rá van írva, hogy fátyolbetegségre meg bársonybetegségre is jó, szóval akkor nem tudom. :S

Hát az lehet hogy megtépték, mert az állatboltba ahol vettem, ott az okos eladó összetette egy másik hímmel és azt mondta hogy verekedtek is. :S De biztos hogy nem attól van, mert látom rajta hogy napról napra jobban szakadozik neki.. Ja és eredetileg nem ilyen volt az úszója, mert amikor megvettem még semmi baja nem volt, szép hosszú volt neki. :(

Akkor elviszem az állatboltba, hátha az eladó okosabb mint én. Köszönöm szépen, hogy írtál.

2009. nov. 11. 10:16
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem hibáztatlak téged amiért parakillel kezelted és azt sem mondtam, hogy nem jó, csak azt,hogy önmagában kevés.A turbó a formit tartalma miatt erősebb.Tényleg az a legjobb, ha megmutatjuk valakinek a halat, ha nem vagyunk biztosak a fertőzést illetően.Remélem meggyógyul a halad,amúgy két-három hét amíg összeforrnak a szakadt úszók, vagy farok.Csináld rendszeresen a vízcseréket mert azzal nagyon sok problémát megoldasz.SN
2009. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én se úgy értelmeztem, hogy engem hibáztatsz csak kezdő akavaristaként még kicsit nehézkesen mennek a dolgok, de próbálok mindent megtenni, hogy a halam jobban legyen.. Akkor elviszem az állatboltba hátha ott többet tudnak mondani. :) Mégegyszer köszi szépen, hogy írtál. :) Üdv: C.
2009. nov. 11. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!