Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt és levegőztetőt...

Milyen szűrőt és levegőztetőt vegyek 50l-eres aksiba?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Szia.Márkát nem szivesen írnék,de amien márkát már hallottál,általában az márkás lehet:).Ha van pénzed akkor iylen,márkásat vegyél.Sok fajta van szűűrőből.Egy ekkora aksiba szivacsszűrő bőven jó.Levegőztetőnek használhatsz légpumpát vagy a szűrő levegőztetőjét.Amugy a szűrőre rá van írva hány litertöl hány literig ajánlják.Ha abban benne van az 50 liter akkor jó:).Szia Lucky
2009. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi Lucky
2009. nov. 5. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
[link] itt csemegézhetsz mindegyikhez oda van írva hány literig ajánlják én belső szűrőt ajánlanák mert ezek víz alá merítve szinte hangtalanok,és a legtöbbnek van levegőztető funkciója is,ezért nem kell külön venni azt is.
2009. nov. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1500-ért már kapni lélegeztetőt, 300-ért szűrőt, 50-ért csövet. 50l-be felesleges nagyobb.
2009. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Lélegeztetőt? Miért? Életveszélyes állapotban vannak a halak??? :D


Kérdéshez. Nem olyan fontos egy nagyon drága, de jobb, ha veszel egy jobbat, mert nekem már ment tönkre az aksihoz vett pár 1-2 ezres(szerintem) szürő,levegöztető... Én vettem egy 10 esért egy Eheimet. Remekül müködik, sak jót hallottam róla eddig. Ajánlani tudom.

Typhoon.

2009. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Aksiba nem kell ilyesmi, abban csak kénsav és ólom van.

AKVÁRIUMBA kell.

2009. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a gyengébbek kedvéért az aksi=akvárium és az ilyen vicceket nem érttékelem
2009. nov. 5. 22:10
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Én sem értem ezeket a nyelvészeti "kiigazításokat".Már régóta használjuk és elfogadjuk az akváriumnak az aksit mint rövidítés!21:12 es voltam.
2009. nov. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
0%
21-48-as Ha már oktatsz akkor ne ess ugyanabba a hibába mint mi.Mi az, hogy aksiba kénsav és ólom kell? Talán az AKKUMULÁTORBA.
2009. nov. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Érdekes ez az aksi=akvárium dolog. Én sem értékelem az aksizást(!), mert elég idegen kifejezés az akvárium jelentéséhez viszonyítva, de elfogadom azoktól akik így hívják, én sohasem fogom így nevezni az enyémet.


Én hosszú évek kihagyása után úgy döntöttem, ismét üzembe helyezem a régi 48 literes akváriumom. Sokat agyaltam milyen szűrő legyen benne, végül EHEIM 2010-es lapul az állvány mellett, mely egy antik kovácsoltvas állvány, amin egy megerősített pácolt fenyőlap van (ha úgy döntök később 100L akváriumot tudok tárolni rajta).

3D hátteret gyártattam hozzá, mely most már beszerelésre került és a tisztító feltöltés is megtörtént már.

Az akvárium saját készítésű üvegtetővel van ellátva, ugyanolyan színűre pácolt fa keretben, mint az állvány. Ebben a fa keretben csúsztatható az üveg, ezért az etetés rendkívül egyszerű, mindenféle bontás nélkül. Jelenleg itt tartok vele, hozzáteszem 2012 decemberében fogtam hozzá.

Most a világítás kezdődik, dupla fénycsövet tervezek, egy növényes és egy napfényes csővel, melyet szintén magam rakok majd össze. A világítás alkonyat érzékelős és idő kapcsolós szerkezettel lesz ellátva.

Aztán egy automata fűtő és a talaj kialakítása következik, mert ugye az is nagyon fontos.


Tehát én úgy gondolom, hogy így ez már egy AKVÁRIUM és nem egy menő divat aksi :)

A növények, dekorációk, halak (2db) összhangban kerülnek válogatásra, Ázsia a cél.


Ui: gagyit ne vegyetek semmiből, de ne is az alapján döntsetek h drága és akkor jó. Olvassatok, olvassatok, olvassatok!

2013. jan. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!