Persze, ha szétázik azt úgyis észreveszed.
Először vödör vízbe rakd, ne egyből az akváriumba :)
Ne próbáld meg! Nem vízálló. Amiben gipsz van az nem vízálló. Ugyanis a megkötött gipszet összetöröd, ismét bevizezed,és ismét megköt. Víz oldja!
Kőműves anyagismeret! (ne nézzük le őket) Azokat a finomra őrölt anyagokat nevezzük cementeknek, amik a levegőn is, és a levegő oxigénje nélkül víz alatt is megkötnek. Szilárd kőszerű felületet eredményeznek.
Égetni nem szabad, mert olyan kőzeteket tartalmaz amelyek égetés során más, a kötés számára haszontalan kémiai reakciót eredményez.
Kötés közben különben is hőt termel. Azért szokták a friss betont locsolni hogy a cement ne égjen meg benne a hő hatására. Azaz lassabban kössön. (nem beszélve ha marad benne légbuborék, akkor szét is robbanhat a sütőben.) Hoover Gátat mikor építették csatornákat terveztek bele, amelyen folyamatosan hideg víz folyt, hogy a betont hűtse. Másképp 110-120 évre lett volna szükség hogy a megfelelő hőmérsékletre hűljön, és megkössön az a hatalmas mennyiségű beton.
Ha a kapott felület nem tetszik, nagyon klassz festékeket lehet vásárolni amik segítenek a kívánt szín, és felület elérésében, és nem oldódnak, és kopásállók.
Vagy javaslom a műgyantás bevonatot, négyszemű homokkal beszórva, amivel akár esetleg az akvárium aljzata is van. Így tuti beleolvad a környezetbe.
Az már sokkal jobb. Tartalmaz cementet, bányahomokot, és egy sor adalékot. (mész helyett)
A glett, az gipsz és mész keveréke. Gipsz kioldódik, marad a mész. Mit is csinál a mész meg a víz? Parasztosan mondva Oltódik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!