Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti hogyan hűtitek az akváriumo...

Ti hogyan hűtitek az akváriumotokat? A világítás lekapcsolása segít?

Figyelt kérdés
Ma két halam megdöglött. Most lekapcsoltam a világítást meg tettem bele hidegebb vizet de ez nem vmi tartós megoldás. Ventillátorom,klìmám vagy pénzem ezekre nincs. Ti mivel hűtitek?

2013. aug. 4. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Fagyasztóban hűtünk le vizet vizes palackokban, amit utána az aksiba teszünk. Most gyakrabban le volt kapcsolva a világítás.
2013. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy 12 centis PC ventillátor fújja a vizet a nyitott akváriumon. Egy DC 3-tól 12 voltig kapcsolható adapterre van kötve, amit 9 voltra kapcsoltam, így nem hangos, de jól pörög.


A szobában 31,5 fok van jelenleg, az akváriumban 28.5

és a halak jól vannak.


A PC ventillátor asszem 800 Ft volt egy számtek boltban, az adapter pedig 2500 Ft körül volt egy műszaki boltban.

2013. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van teteje az akváriumodnak és leveszed, akkor is már egy fokkal hidegebb lesz, mert úgy tud párologni. Ha meg nem fűti a lámpa, nyilván az is segít.
2013. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze a jeges palack, vagy jégkockák bedobálása is segít, csak annál figyelni kell arra, hogy ne legyen nagy a hőingadozás, mert az is gondot okozhat.


Tehát hirtelen ne hűtse le a vizet 2 fokkal, aztán este meg visszamegy, másnap megint lehűtöd, ez nem tesz jót nekik.


Szóval én tulajdonképpen ezért használok ventilátort, mert az egy állandó szinten tartja, így nem ingadozik semmit.

2013. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. aug. 5. 01:02
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
én is pc ventilátorral hütöm a vizet és 2-3 napja nem kapcsolom fel a lámpát
2013. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pc ventilátor!!!!!!!!!!! Sűrűn kel után-tölteni mer nyilván jobban párolog a víz, de ha 24/ ben megy akkor tartós, és egyenletes.
2013. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is
2013. aug. 6. 00:45
 9/9 anonim ***** válasza:
en jégkockát rakok ha 3 fokkal melegebb a víz a kelleténél
2013. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!