Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell halat tartani?

Hogyan kell halat tartani?

Figyelt kérdés

Elnézést a csacska kérdésért, de még sosem volt halam. A fiam nagyon szereti a halacskákat, de hát még kicsi, így nagyjából rám fog maradni minden "meló" vele, ő meg majd nézi :)

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy

1. Milyen akváriumot vegyek? (és ez mennyibe kerül kb)

2. Mi kell még az akváriumba? (fény, növény, stb.)

3. Milyen halat vegyek? (egyet, többet, mekkorát)

4. Mit esznek a halak?

5. Hogyan és milyen gyakran kell az akváriumot tisztítani? (hülye kérdés, de hova teszem addig a halakat??)

Ha valamit kihagytam volna, akkor azt is írjátok meg légyszi, mert abszolút nem értek hozzá.

Olyan halacskára gondolok, amelyikkel egyszerű boldogulni, szóval nem valami nagyon különleges, vagy ilyesmi. Tudnátok segíteni?


2009. okt. 24. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ti még kezdök vagytok szerintem elég egy kb 25 literes akvárium, ebbe vegyél gupikat ( nem igényes hal nagyon szapora ) meg mollyt, elöször, vegyél mindenképp levegöztetöt, meg vizszüröt, növénykete is amit majd a halas ficko ajánl neked, rakjál felé neon csöt, tehát akvárium lefedve ( ki ne ugorjanak a halak, mert képesek rá )afelé neoncsö megvilágitást, azt lehet venni kompletten is, cserélni a vizet attol függ hogy áll be a növényzet-fény stb...te is látni fogod, addig mindig kirakod más vizbe a halakat, ( ez a viz állott legyen mert hömérséklet különbségre bajuk eshet ), ha megveszed a legelsö halat, akkor is elötte nap megcsinálod az akváriumba a vizet, zacskostol belerakod, majd 1.2 ora mulva átengedheted. Sok sikert!
2009. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
vízbe :)
2009. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Az első válaszoló ajánlotta a guppit. Ez egy elevenszülő hal. A hím halak a szép, színesek, a nőstények átlagosak. Nagyon sok pici hal lenne, szerintem csak hímeket vegyél.

Neonhal. Akkor néznek ki jól, ha sok van belőle. :)

Viszont vitorláshalat semmiképpen. Nagyon kényes.

2009. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszike :) Remélem nem lesz bajuk, úgy féltem szegénykéket magamtól. De remélem jól megleszünk mindannyian együtt :D
2009. okt. 24. 23:45
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

A legáltalánosabb akváriumi halfajták a guppi, a neonhal, a zebradánió, házmester harcsa (azt hiszem, algaevő harcsának is hívják, ha nem így van, javítsatok ki!), páncélos harcsa, vitorláshal, mollik...

Nálunk úgy volt, hogy míg az akváriumot tisztítottuk, addig átraktuk őket egy másik, kisebb akváriumba (erre a célra jó egy nagyobb dunsztosüveg is).

A többi kérdésedre megtalálod a linkelt oldalakon a válaszokat!

2009. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Először is lehet venni akváriumot kompletten felszerelve. Van hozzá szűrő, levegőztető, kaja, világítás, szivacs a szűrőbe, hőmérő és esetleg háló is.

Ez olyan 25-30 ezer forint közt van.


1. Én 54 literessel kezdtem. Egyébként minél kisebb, annál többször kell takarítani. Szóval szerintem nyugodtan kezdheted 54-essel. (olcsóbb helyeken 5500 körül van)

2. Azok, amiket felsoroltam már és azokon kívül növények, kavics esetleg valamilyen díszítő dolog.

3. A guppi valóban egyszerűen tartható. Mellé vehetsz szifót, plattit, mollyt, neon halat. De az eladó elmondja, hogy kikkel van jóban és kikkel rosszban.

4. Szúnyoglárva, lemezes haltáp stb. Az eladó ezt is elmondja.

5. Kiszeded a halakat az akváriumból és átrakod őket egy vödörbe vagy bármibe. Csak vigyázz, hogy az alatt az idő alatt se ugorjanak ki a vízből.


De én a helyedben bemennék egy állatkereskedésbe és kérnék egy kis információt az eladótól.

Ha tetszenek a kritériumok, akkor bele is vághatsz.

2009. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

amiket leírtak azok igazak és egyet értek vele

mivel még kezdő akvariszta vagy szerintem olvass el könyveket és abból szinte mindent megtudsz

én még aranyhalat is ajánlom (elég buta állat)de szép éss 5 másodpercen bellül elfelejt mindent

és igénytelen csak a vizet kell tisztítani

2009. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet néhány sorban elmondani, olvass könyveket és akkor minden megtudsz.
2009. okt. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!