Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen méretű aksit vegyek?

Milyen méretű aksit vegyek?

Figyelt kérdés
Egyedül szeretnék egy sziámi harcoshalat tartani. Milyen méretű aksit vegyek neki? Tudom hogy minél nagyobb annál jobb, de egy egyedül tartott halnak gondolom nem kell nagy.?
2009. okt. 24. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Sziámi harcos halnak nem minél nagyobb annál jobb alapon kell választani. Ez csak akkor kell, ha 2 vagy annál több hímet tartasz. mert 2 hím az csak egy pl. 200x80as aksiban fér meg. Sziámi harcoshalnak(Bettának) elég egy nagyobb befőttes üveg, de a hugom egy kb 8-9 Les aksiban tartja. Kell neki 1 növény és elég is.
2009. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Én egy sűrűn növényesített, ( úszó növényeket is vásárolj) 40Literes aksit javasolnék,szűrővel,fűtéssel.Le kell fedni az aksi tetejét, hogy a levegő közel azonos hőfokú legyen a vízzel.Ideális tartási hőmérséklet 25-30 fok,érdemes az alsó határon tartani, így tovább marad életben.Én 23-25 fok között tartottam, és közel 4-éves halak is voltak.Azért a többes szám, mert nagy aksiban, több hím is tartható,megfelelő bújóhelyek és növényzet mellett.SN.
2009. okt. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm SN a válaszodat. A 40 liter nekem egy kicsit sok, főleg hogy én csak 1 sziámit szeretnék! Szerinted minden eszközzel és elegendő növénnyel egy 15-20 literesben ellene?
2009. okt. 25. 13:30
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát,ha akkora gond az a40 liter és egy halat szeretnél akkor inkább a 20Literes legyen és inkább a hossza legyen nagyobb.Egy kis szűrő,a többit már leírtam.Hetente kell a víz 20-30 %-át lecserélni,azonos hőfokú klórtalanított vízre.Etesd változatos, fagyasztott élelemmel.Kedvence a szúnyoglárva, a szív és a máj.Egy héten három alkalommal szárítottat is kaphat.Érdemes egy egy koplaló napot beiktatni.Jó halazást.SN.
2009. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!