Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mitől van? (Fura hártya a...

Ez mitől van? (Fura hártya a vízen. )

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra lett ilyen, kicsi akvárium, egy bettával. Olyan, mint amikor a szappanos vizet állni hagyod. Vékony, fehér réteg a víz tetején, belenyúltam, és így összetöredezett. Másnapra szinte eltűnt. Nem takarítás után volt, semmi új nem került az aksiba. A szomszédunk mondta, hogy az övé ugyanilyen lett. Mitől van? A víznek nincs szaga, és nem is zavaros.
2009. okt. 24. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:

mekora az aksi??

lehet hogy a betád szeretne szaporodni és habfészket épít vagyél mellé még egyet elenkező nemüt ha akarsz kicsiket ha nem akor hagyd így

2009. okt. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, azt tudom milyen. Mármint a habfészek. És a szomszédunké is ilyen, pedig nincs bettája.
2009. okt. 24. 16:54
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy biológiai hártya, a pangó vizek tetején alakul ki.Valószínűleg sem szűrő sem levegőztető nincs az aksiban, ez utóbbi itt nem is fontos.Nincs mozgásban a víz kell egy szűrő, ami keringeti a vizet.
2009. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Milyen méretű az akvárium? Sokat segíteni az aksi mérete.
2009. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon kicsi. 6 liter körül. Nincs semmi felszerelés benne. Csak ideiglenesen tettem bele a halat, ma kerül át az új helyére, csak meg kellett várni, hogy beálljon a víz.

Szomszédunk akváriuma 150 liter körül van, van szűrő, külön levegőztető és fűtés is. És neki is ilyen.

2009. okt. 25. 06:37
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Mond neki, hogy a szűrő kiömlő nyílását emelje a víz felszínéhez úgy ,hogy mozgassa a víz tetejét és hetente cserélje le a víz 20-30% -át azonos hőfokú klórtalanított vízre.Ezt tanácsolom neked is.Ha legközelebb így kell halat tartanod,naponta le kell cserélni a víz felét.SN.
2009. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt is hallottam, hogyha sokat dohányoznak a helységben attól is lehet hártya a vízen. Mondjuk ez a kocsmában történt meg. Szóval nem hiszem hogy ez lehet a probléma...
2009. okt. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, senki nem dohányzik a környéken sem.
2009. okt. 26. 17:00
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Mint már írtam, ez biológiai hártya és a pangó vizek tetején elszaporodott baktériumok okozzák.Szürkésfehér színű és ha megmozdítod darabokra töredezik a víz tetején.A vízfelszín mozgatásával és gyakoribb vízcserékkel kiküszöbölhető.SN.
2009. okt. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!