Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhal betegség lenne?

Aranyhal betegség lenne?

Figyelt kérdés
Már 1 hete féloldalasan úszik.Mintha le lenne bénulva,de használja az úszóit.
2009. okt. 23. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy beteg!

Nekem is voltak régebben aranyhalaim, de 1-2 hónapon belül elpusztultak, mert ők is féloldalasan kezdtek úszni és tönkre mentek az uszonyaik, szinte szétbomlottak nekik.

Azóta sem tudom, hogy mi bajuk volt...

2009. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon úgy tűnik, hogy úszóhólyag problémája van. Ezt okozhatják baktériumok,mechanikai sérülések és a rossz tartási körülmények.Örökletes deformáció és beltenyésztés következménye is lehet, ( ezekre a betegségekre nincs gyógyszer ).A megfázás, aranyhal esetében kizárható,ha csak, nem volt hirtelen, nagymértékű hőmérséklet változás.Ha van rá mód, akkor ki kell venni és egy külön medencében kezelni.A vízoszlop 20cm legyen, hogy ne erőltesse, a fel le úszást.A halasnál antibiotikumot kell kérni.Ha egy hét alatt nincs változás, nem érdemes tovább folytatni a kezelést. Nitrofurantorinnal, vagy hasonló készítményekkel, lehet próbálkozni.Esetleg Tetracyclin, vagy amit az üzletben ajánlanak.Ezek a gyógyszerek, csak a baktériumokra hatnak.Első lépésként, ki kell zárni a lehetséges okokat és utána ha nincs változás, meg lehet próbálni a kezelést.SN.
2009. okt. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én aranyhalaim kifehéredtek :S:S
2009. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!