Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valaki olyan merész, hogy...

Van valaki olyan merész, hogy így konkrétan MINDENT elmond a haltartásról?

Figyelt kérdés
A szűrőt hogy kell felrakni vagy berakni, a növényekkel mit kell csinálni ha megveszem, a vízcsere az hogy megy egy 150L-es akváriumban, mert úgy gondolom, hogy rohadt nehéz elbírni... nem? Néztem oldalakat, de ott olyan dolgokat találtam, ahol kiírnak mindent. Belekavarnak vegyjeleket, meg hogy a hal az így van, úgy van, de azt nem mondják el, hogy melyikkel lehet egy akiban tartani. Valaki butított változatot vállal? Fogalmam nincs a vegyjelekről meg hogy mi mit jelent, nekem ez így elég bonyolult... Nem kérek rossz kritikákat, és megköszönném, ha hozzáértő írna, lehetőleg nem linket. Meg hogy milyen hallal kellene kezdjek, amikből lehet többet/más fajtákkal, és hogy milyen az a jó vízinövény. A csiga az milyen vízben van, hogy lenne jó a berendezés (150Les akvárium), szóval... mindent? Ha nem érkezik válasz azt is megértem...

2013. jún. 17. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van itt pár segítőkész ember, valakinek biztos lesz ennyi ideje is, de én első körben mégis linket adnék, ahol ha nem is butított, de mindenképpen érthető formában le vannak írva az alapok.

Aztán ha van még kérdésed, írj.


[link]

[link]

2013. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Holnap bevállalom, ma sajnos nincs időm, holnap munkahelyen pc előtt ülök és ráérek.
2013. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kivinni az akváriumot a szobából.

Én úgy szoktam vizet cserélni, pl:


2 üres vödröt lerakok az akvárium elé a földre.

Fogok egy gumicsövet és a fürdőszobában megtöltöm vízzel a csap alatt. Besétálok a szobába vele, befogom az egyik végét addig ne follyon ki. Aztán belógatom az akváriumba, a másik végét meg a vödörbe, és ott elengedem.

Így a víz lefolyik a vödörbe a csövön át.

Namost a csővel, amikor szívom le a vizet, a koszt a talajról is szívkodhatom.


Amint megtelltek a vödrök, kiveszem kiönteni.


Van kint egy 30 literes műanyag hordóm a fürdőszobába, abba mindig van állott víz (ami előző nap félreteszek). Egy kis kaspóval, kis tálacskával kimeregetek vizet a hordóból, bele a 2 üres vödörbe, majd beviszem a vödröket a szobába, és beöntöm az akváriumba.


Teljes nagytakarítást az akváriumban nem kell végezni, csak évente esetleg, vagy amikor már nagyon retkesnek látod.


Talajnak érdemes 1-3 mm-es aprószemű kavicsot választani, azért, mert ha egyszer ki akarod szedni, azt könnyen le tudod szívni csővel a halak alól, a vödörbe, így a halak maradhatnak bent, és totálisan ki tudod takarítani úgy is. Egy szivaccsal áttörlöd. Kavicsot csap alatt átmosod, majd kis adagokban visszadobálod a halak alá, úgy hogy a halakra figyelsz, ne ásd el őket.

2013. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vaagy, mentsd el az alábbiakat, ezt régen írtam valakinek, ha kérdésed van holnap tudok írni, a fenti linkek jók, hasznosak amit az első válaszoló linkelt.


KICSIT HOSSZÚ !


Szia, az akvárium általában ragályos dolog, valahol lát az ember egyet, ismerősnél, barátnál, kereskedésben, rögtön akar egyet, elkapkodja siet vele, minél előbb összerakni, gondozást pár perc alatt letudni. Azután jönnek a problémák.

Ha szisztematikusan felépíted, szánsz az indításra több lépcsőben 4-5 hetet, hosszú évekig nem lesz gondod vele.


Pár tanács ami sokaknál bejött, ismerősök, barátok.


1. nagyon fontos mire hogy mire teszed az akváriumot, strapabíró, vízre nem érzékeny nagy teherbírású legyen.

2. lakás hőfoka, ha nagyon magas nyáron számolni kell hogy az akváriumban 1-2 fokkal magasabb lehet és nem biztos hogy bírják a halak.(ha nem klimatizált a lakás, bakrács megoldásokkal lehet faragni a hőfokot)

3. mindig a neked tetsző halakhoz kell akváriumot és berendezést választani, soha ne előbb az akvárium, utána halválasztás.

4. halak társítása, elmész egy kisállat kereskedésbe, fotós mobil, fényképezd le a neked tetsző halakat, írd fel vagy a fotón szerepeljen a nevük, irány haza, [link] keresd ki a halakat amiket a kereskedésben láttál, kifejlett méret, akvárium méret, viselkedés, territoriális fajokat lehetőleg kerülni, növényzet tolerancia, menyire agresszív, könnyen vagy nehezen tartható, ha megvannak a befutók, akkor a diszhal.info leírása alapján ki kell választani a közös vízparamétereket (keménység, ph érték, esetleg sótartalom, hőfok) a vízparaméterekbe azonosak legyenek.

HŐFOK!! ha magas a lakás hőmérséklete nyáron akkor célszerű magas hőfokig toleráló fajtákat választani.

5. Ha elakadsz a társításnál kérj segítséget rutinos akvaristától, kettő dolog legyen meg, a kiválasztott neked személy szerint tetsző hal (EBBE NE HALHASS SENKIRE KÜLÖNBEN MEGBÁNOD KÉSŐBB !) és a hozzá passzoló akvárium méret( példa kék gurámi 120-liter, 3 darab, milyen hal mehet még melléjük?)akár itt is megkérdezheted.

6. Ha megvan a kiszemelt akvárium méret, szűrést kell választani, ez a halak számától, méretétől, növények menyiségétől függ.

7. dekoráció, lehet fa, kő, növényzet, van szükségszerű dekoráció, vagyis kötelező, például van olyan hal amely elpusztul bélcsavarodásban ha nincs benn fa, van olyan hal amely stresszes ha nincs bujkáló, van hogy csak vastag levelű növényeket tehetsz be mivel növénygyilkos hírében áll a kiválasztott halad, és szintén stressz léphet fel ha nincs elég növényzet és a kiválasztott hal igényli ezt.

8. Növényzet beültetés, az akvárium indításánál ha kezdő vagy nem célszerű beültetni azonnal mivel van egy beállási idő, ezen idő alatt átalakul a víz, sok esetben a kezdeti időszakban az ammónia miatt algával jár ami tönkre teheti a növényeket, ráérsz 3hét után beültetni.

9. Víz lágyítás, a kereskedésben meg kell kérdezni a kiszemelt és véglegesen kiválasztott halak milyen vízben vannak, csapvíz vagy lágyított víz ha csapvíz akkor azzal töltsd fel az akváriumot, csapvíz kemény víz fogadja a jövevényeket és hétről hétre lehet lágyítani. (ha egy lágy vizes hal kemény vízbe van, lényegesen rövidebb életű lesz)

10. beállás, biológia,flóra, a feltöltött víz átalakul akváriumvízzé, mikroorgazmusok, baktériumok, tömkelege lepi el láthatatlanul a vizet a szűrőt,és az aljzatot, a későbbiekben ők ártalmatlanítják az ürüléket hulladékot ez a folyamat kb30 nap.

11. öreg víz szindróma, ha a beállási idő letelt, fontos hogy a halak érkezése előtti nap egy részleges 30%-os vízcsere után érkezzenek.


Pár kiegészítő tanács:

Halak: vannak karakteres halak, a gazdi és a halak között kontaktus alakulhat ki, bár ez kezdetleges, de lehetőséget ad arra hogy kedvencek alakuljanak ki, akár sokan neveket is adnak a halaknak, érzékeny lelkületű embereknél problémát okozhat az elvesztésük, viszont hosszú ideig örömünket leljük bennük, példa: kaja kunyerálás, követnek bennünket, figyelnek bennünket, csipkedik incselkednek a kezünkkel, hozzásimulnak az üveghez ha odatesszük az ujjunk. Rajhalak, némelyik elevenszülő, kisebb halak, ők a karakteres halak ellentétei dekorációs célt szolgálnak.


Kötelező halak: nincs ilyen, nem kell ajzat tisztító, algaevő, nem kell a karakteres halak mellé apróbb raj hal, azt válaszd ami neked tetszik.


Hal méret: a kereskedésből elhozott halak kicsik, soha ne válsz szép nagy kifejlett példányt esetleg 2-3-szoros árért, nem tudod menyi idős, az valószínűleg beszámított, visszahozott, vagy öreg tenyészhal. Ha elsőre üresnek is tűnik az akvárium idővel megnőnek a halak és benépesül.


Akvárium méret: minél kisebb egy akvárium annál nehezebb megfelelően rendbe tartani, ha túl nagy akkor is nehéz, én kezdőknek 100-120-litert ajánlanék.


Pénzügyi keret: első és legfontosabb maga az akvárium üveg és a benne lévő szűrő vízzel működjön, induljanak el a biológiai folyamatok, a többit folyamatosan lehet pótolni.


Össz pénzügyi keret, az akvárium ára függ: halak száma és vízre nehezedő fehérje terhelés mértékétől példa egy 120-literes alul telepített akváriumhoz elég egy jó minőségű bővíthető belső szűrő növelt szűrőfelülettel 10-e körül.

világítás ára: a növények fényigényétől függ.


Csak természetes aljzatot válasz, lehetőleg egyszínűt, és ne a kereskedésben kapható festett dekor kavics.


összepakolni beindítani így kell:


1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt víz)

2013. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 _.-Akv-._ ***** válasza:
100%
Engem felvehetsz skypera: bathori.marton
2013. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!