Nano akvárium = sima vagy speciális akvárium?
Nincs benne semmi különleges, csak kicsi.
Édevizinél kb 50 liter alatt nano, 10 liter alatt pico.
A nanoba lehet kevés számú 1-2 centis halat tenni,
vagy garnélákat. Pikoba viszont már csak növényeket, mert az alig nagyobb mint egy váza. Esetleg ivadék halat nevelni benne egy hónapig, vagy artemiát halkajának.
Tengerinél meg kb 120 liter alatt nano, 50 liter alatt pico. Pl 4 centis gébet, kis garnélákat lehet tenni nanoba. A picoba pedig csak alsóbbrendű állatok, kis csigák, férgek, planktonok ilyesmik nőhetnek, más nem nagyon.
Vannak ilyen nano szettek:
Bár én úgy gondolom, ha garnélákat tartanál, akkor jobb egy alacsonyabb, de nagyobb alapterületű akvárium. Olyan ami nem szabvány, csak teljesen véletlenül lehet találni boltokban. Azok olcsók, csak annyi hogy utána kell egy jó lámpát rátenni. Pl:
Ez alatt tudsz tartani apró pici előtéri növényeket, vagy kicsit fényigényesebb mohákat is. Mert ugye nagy méretű növény sehogy nem mutat benne.
Aztán egy kis akasztós szűrőt még nézel mellé és kész.
50 liter alatti méretet jelent. Gyakorlatilag ez az átlagos akváriumméret nálunk. Csak míg állatbarátabb országokban ezt kicsinek tartják és különlegesen pici halakat raknak bele, addig nálunk ez a normális, átlagos vagy nagy méretű halakkal.
Annyiban speciális egy jól megcsinált nano, hogy kisméretű növényeket és állatokat kell válogatni bele, az átlagnál jobb szűrést, és gyakori vízcserét igényel. A gyártók esetében a nano csak annyit jelent, hogy kicsi az edény. Némelyik szett jó, némelyik nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!