Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalnak jó kb.20 literes...

Aranyhalnak jó kb.20 literes aksi?

Figyelt kérdés
VOlt már egyszer aranyhalam de sajna elpusztult mert még akk az volt az első halam. NA most abba az aksiba be lehet tenni egy 10 cm-es aranyhalat ha igen akk 2 lehet e ha nem akkor mekkorát? meg m nuszály neki szűrő az úhgy nem jó ha minden héten leszedem a víz 1/4 részét?
2009. szept. 27. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
csodákszol,h megpusztul, mikor beleteszed az aksiba szegényt szétmarja az akusav
2009. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem azért pusztult el mert az volt az első halad!Azért pusztult el,mert a körülmények nem voltak megfelelők neki.szerintem nézz alaposan utána képes vagy e a haltartásra mert ezzel a hozzáállással szerintem még nem.Még a legalapvetőbb dolgokat sem tudod először olvass utána mindennek SZAKKÖNYVEKBEN AKVARISTA FÓRUMOKON ott ahol értenek i hozzá,nem csak a "nekem is úgy van semmi baja"szintű hozzászólások vannak.kezdésnek olvasd át [link] ezt.Az aranyhalról [link]
2009. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az aranhyalak nagyra megnőnek, és igen sokat zabálnak, kb. szórhatnád be neki folyamatosan a kaját, és enné. Sok embernek elpusztúl az aranyhala, mert túleteti. És szerintem egy szűrő nem árt. 20 liter igen kevés. Én minimum egy 100 liernél keveesebbe nem tenném. Mivel az aranyhalak gyorsan nagyra nőnek, és kinüvik a helyüket. De inkább egy 200 literre javasolják, javasolnám.

"Gyakran elkövetett hiba az is, hogy gömbakváriumban tartják. Mivel rövid időn belül hatalmasra nőhetnek, igazából inkább tóba, vagy nagy akváriumba valók (legalább 100-200 liter). "

Typhoon.

2009. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

én ilyesmi aranyhalról beszélek aki a tavira gondolna anak írom: [link]


De vannak kisebbek is amik csak max egy 5-8 cm-re nő meg nem?

2009. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jajj bocsika a lihnket és az előző üzit én írtam csak másnak a nevéről =)
2009. szept. 27. 19:45
 6/8 anonim ***** válasza:
A 2.és 3.válasszal egyetértek,az első,meg elkulloghat...Nagy poén,csak már uncsi,minden második kérdésnél hasonlóak vannak.150Litert azt add meg neki,és a sok kaja miatt sokat is ürít,így egy szűrő nagyon kell,és a levegő sem ártana...Olvass utána,különben nem az lesz az első halad ami nem azért halt meg,mert kiöregedett,hanem egyéb okokból.Szia,Lucky.
2009. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

vagy azért mert nekiúszott a falának és aranyból volt kemény volt és széttört az aksid, és megpusztult:D

nekem voltak halaim amik kiugráltak az akváriumból.. de lehet,h azért mert magas volt a vizszint:D

2009. szept. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nakem is tesóm mollija kiugrott XD
2009. szept. 29. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!