Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen bújkálókat tudnék még...

Milyen bújkálókat tudnék még csinálni?

Figyelt kérdés

Van már kókusz félbevágva, és olyan mintha egy kis kerek ház lenne, egy kis kapuval az oldalán, van még egy kisebb vasfa ilyen félig nyitott, és a tetelyén lukkal, meg egy nagyobb kő, nekitámasztva a vasfának. Miből tudnék még bujkálót csinálni? Valami nagyobbra gondoltam, páncélosharcsáknak. Persze nem is nagyon nagyot, mert nem nagy az akvárium. 70 literes.

Ötletek?


2009. szept. 22. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy cserép aminek az oldalára egy akkora lukat fursz amin már beférnek.Nem kell túl nagy.Én ugy csináltam,hogy fúróval körbefurkálod,és kitöröd,de vigyázz hogy ahogy nyomod a fúrót,hogy haladjon,amikor átér,gyorsan megcsúszik,azzal könnyedén össze tudod törni a cserepet,tehát,ovatosan furkálj.A végén mikor kitörted a darabot az éleket lecsiszolod.A tetejére is csinálhatsz esetleg,hogy fény is legyen egy kevés.
2009. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sziloplastal összeragasztott kövekből.5-6cm átmérőjű bambusz.Tenyérnyi méretű tavikagyló.Platánkéreg ( csőszerűen összetekeredik)jól mutat, ha mohát tekersz köré.Méretre tört blokktégladarab,szintén mohával takarva ( az éles peremeket, le kell törni,reszelni).SN.
2009. szept. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál már sok ötletet, én csak az elismerésem akarom kifejezni, amiért ilyennel törődsz valamint amiért nem természetellenes műanyagvárakkal, kincsesládákkal oldod meg.
2009. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! Kiprobálom őket!

Igen, nem szeretem az ilyen műanyag sz*rokat. Mint pl. búvár, elsülyedt kalózhajó, kincsesláda, koponya... Hol lehet ilyeneket találni a természetben???... sehol... Nekem mint lelkiismeretes, komoly akvaristának, aza célom, hogy a halaim, akváriumom minél természetesebb legyen. Minél valósághűbb, minél inkább hasonlítson egy igazi viziközösségre. Nem pedig ilyen giccses fa***okat belerakni, mert hűde jólnézki...

Ha valakinek még van ötlete, nyugodtan ossza meg velem!

2009. szept. 23. 10:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Anubias. Hogy melyik fajta, azt sajnos nem tudom, de a teljes törzséből nőnek ki a gyökerei, s így gyakorlatilag bukálónak is jó.
2009. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!