Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti mit gondoltok?

Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2 vitorlás hal 60 literes akváriumba. :) Szerintetek jó? Mivel 50 liter alatt nem lehet bele tenni vitorlást. Meg még Torokátum is benne van 2, ami problémásabb halnak van betudva.
2013. márc. 29. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A vitorláshalnak kicsi a 60 liter.
2013. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van egy könyvem abban is 50 litert írnak minimumnak.
2013. márc. 29. 11:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi az a könyv? Le tudnád írni a címét?


Amúgy meg vitorláshal: [link]

torokátum: [link]


Le van írva, hogy mi kellene nekik, többek között az akvárium méret is..

2013. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elektra Könyvkiadó, akvarisztika. 1X1 Kalauz.
2013. márc. 29. 12:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt ismerem, és vannak olyan halfajok, aminél nagyon mellélőttek. Ez az egyik. Ezért érdemes több forrásból tájékozódni (pl. megkérdezni a tapasztalt embereket itt).


Őszintén, 60 literesbe a legnagyobb hal, amit ajánlanék, a törpe gurámi [link]

2013. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 YourDestiny ***** válasza:

Remélem, hogy nem csak bosszantani akarod az itt lévőket. Eddig mindenki válaszát felülbíráltad, elég reménytelennek tűnik a dolog. Azért teszek egy próbát, hátra rájösz, hogy amit csinálsz, állatkínzás.


Egyrészt normális könyveket, szakoldalakat kéne olvasni. A diszhal.info egy jó oldal. Persze ott is vannak kisebb hibák, de lényegében jó alap. Az alapok megismeréséhez ott vannak az akvarista.hu főoldalán lévő e-könyvei. Aki élőlényt akar tartani, az ne legyen lusta olvasni. Abszurd, hogy egy vitorláshalat 50 literen lehessen tartani. Egy 10 centisre, valamint több, mint 20 centi magasra megnövő fajról van szó. Egyrész ilyen kis helyen el sem éri ezt a méretet, ráadásul nagytestű hal révén túlterheli a vizet, így a folyamatos ammóniamérgezés hatására csoda lenne, ha elérné a kifejlett méretét. Másrészt szerencsétlen egy idő után meg se tudna fordulni. 60 liter 4-5 centis halaknak való méret, és nem halászlét kell csinálni az akváriumból, hanem normális mennyiségű halat tartani abban. Egy ilyen kis vízmennyiségben ennyi hal, ami neked van, folyamatosan a saját hugyában és sz@rjukból kioldódó méreganyagokban úszkál, még a legjobb szűréssel is. És gondolom, hogy nálad szűrés terén is komoly gondok lesznek.

2013. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak azt ne mond hogy kicsit több mint 20 óra alatt kitanultad az akvarisztikát, többi hallal mizu ?


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..


tegnap 15:24:

Andris60 kérdése:

Hogy tetszik ez az összeállítás?


60 literes akváriumba a következő halak vannak:


2 Torokátum

1 Sziámi Harchoshal

1 Tetra

2 Guppi

1-2 Neonhal(Többi elpusztult)

2 Izzószemű(Többi elpusztult)

2 Vitorlás

1 Algázó féleség

1 Sárga Harcsa

1 Szumátrai Márna

2 Függőleges és Vízszintes csíkokkal tarkított(nem tudom milyen fajta)Elég élénkek. 2 pár.

1 Ilyen átlátszó fekete csík a hátán, fehéres színű hal.

1 Flotty

1 Valamilyen pink hal.

1 Zebradánió(volt)

2013. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez egy 120-literes akvárium, legyen 75X40X40 az 120 liter-üvegvastagság kb marad 110-liter -5 cm ajzat - 2cm felül marad kb 90 liter víz video: http://www.youtube.com/watch?v=S1bADA1Igvk


A te akváriumod mondjuk 57x30X35 -üveg -ajzat-elhagyás felül akkor marad kb 40 liter víz (kevesebb mint a fele a 90-nek)


Ha 120-ba nem valók alig férnek el, akkor milyen a 60-liter? Felteheted 10-szer a kérdést akkor se kapsz más válaszokat. És gondolom belekötsz a literbe is kalkulátor: [link]

2013. márc. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó én se hiszek nektek, ti se nekem. Majd akkor én megcsinálom az akváriumot ahogy én gondolom, vagy valaki akitől megkérdezem.
2013. márc. 29. 15:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, hogy miért tetted fel a kérdést, ha úgysem hallgatod meg a tanácsokat.
2013. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!