Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet tartani a halat műanyag...

Lehet tartani a halat műanyag üvegben?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy halat,de akváriumot nem,mert van egy nagyobb, műanyag dobozom, lyukacsos fedéllel, átlátszó, és nem baj ha ebbe tartom majd a halat???!!!
2009. szept. 18. 16:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

a kérdést elégé elrontottam, műanyag dobozban inkább ! :)

mert épp az a lényeg h nem üveg!!......

2009. szept. 18. 16:59
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
lehet, de ha olyan fajta(pl sziámi harcoshal) csak akkor nme kell neki lélegeztető. amúgy meg igen. a lyukacsos fedél nem számit semmit
2009. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet.... a víz olyan mérgező anyagokat old ki a műanyagból ami árthat a halnak. Főleg ha nap is éri. Akkor inkább már befőttes üveg....de legjobb akvárium lenne
2009. szept. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem, ne tarts. Megőrülne benne a hal, ha nem teljesen átlátszó, ha pedig az, de torzít, akkor megvakulhat. A mérgező anyagokról nem is beszélve... Nem nagy beruházás egy kisebb akvárium. 2000-ért kapsz egy 20 litereset legalább, amiben már tarthatsz pár guppit pl... Hidd el, megéri.
2009. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartanék.

Arra válaszolva hogy a lyukak nem számitanak.A bettának,mivel feljön oxigénért,sükséges résnyire hagyni a tetőt(vagy épp lukakat furni rá) hisz hoy máshogy jut oxigénhez?Amugy meg,a müanyagbol nem feltétlen oldódnak ki anyagok,amik károsak.A Kólát miben tartják?Vagy éppen miből van a szűrő?...Szoval nem minden igaz a leirtakban.Üdv Lucky

2009. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Utolsónak: 3 napja beszéltük földrajz tanárral(nem tudom hogy jutottunk ehhez a témához XD) Ő mondta, hogy ne vegyünk olyan kólát, ásványvizet stb.., ami sokáig a polcon áll, mert a víz majdnem mindent felold egy idő után és kioldja a palackból a műanyagot lágyító anyagot. Ezt Ő mondta, nem én találtam ki...

2009. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Földrajz,és ne mkémiatanár.Másrészt akkor nem használnák a müanyagot annyi dologban az akvarisztikában,nem gondolod?Sorolom neked egy kicsit;Műnövény,bujkáló,a fűtő egy része,szivattyú,és még sorolhatnám.Ez mind müanyag.Továbbá,ha veszélyes lenne akkor nem müanyagpalackoznák a löttyöket,ételehet is müanyagozzák,stb...És amugy meg,ha igaz lenne,akkoris,akkora mennyiségben hónapokig kéne a víznek a müanyagban álnia,de mivel ottvan az az időnkénti részleges vízcsere,meg lenne oldva.De ez nem jelenti azt hogy tanácsolnám a müanyagban tartást.Üveg téglatest akvárium!Lucky
2009. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért lett itt vita mert műanyag és műanyag között ég és föld a különbség. Luckyval értenék értenék egyet, ha nem példálózott volna a kólával (ami szerintem önmaga is műanyag) meg a műanyag növényekkel amiket útálok... :)

Ha 'műanyag dobozt' használsz majd akváriumként akkor remélem hamarosan rájössz, hogy nem látszanak benne olyan szépen a halak, mint a klasszikusban és hamarosan váltasz.

Mellesleg ma már szép számban gyártanak 'műanyag' akváriumokat is...

Én maradok az üvegnél.

2009. szept. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy 11L müanyag aksink (eredetileg azért vettük, hátha lesznek kis halak) és pár hónapja éldegél benne néhány guppi...

Szemmel láthatóan jól érzik magukat, szaporotak is már.

2009. szept. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amugy a müanyag növényt én is utálom,és a kólánál nem az a lényeg hogy az is egy mű cucc,de egyetértek veled...De ha az nem old ki káros anyagot az üvegből,miközben egy fogat 1 nap alatt teljesen lebont,akkor a müanyag használható lenne,ha muszály lenne valahol tartani átmenetileg a halakat,mondjuk az aksi teljes fertőtlenitése miatt,vagy talajcserénél.:)Üdv Lucky
2009. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!