Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van ilyen hal? Több lent

Van ilyen hal? Több lent

Figyelt kérdés

van ilyen hal hogy kis vitorláshal mert ma voltam a díszállat kereskedésben és láttam hogy ki van írva

de nem tom hogy most ez azért mert nem nőttek még fel vagy ilyen picik is maradnak


2013. márc. 19. 09:42
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Azért írják ki, hogy a sok kezdő megörüljön, hogy van kicsi vitorláshal is, és betegye a 40 literes akváriumába(mint ha amúgy nem tenné be sok ember a "nagyot"...). Elég marketingszöveg gyanús, vitorláshalból egy van, a nagy.
2013. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

rendben kösz bár én nem vettem volna mert a halaimhoz nem illene (más a hőmérséklet igényük) de azért kíváncsi voltam rá köszi

megy a zöldkéz :))

2013. márc. 19. 10:06
 3/10 anonim ***** válasza:

pendulum sajnálom, hogy ezt kell mondanom de tévedsz :)


vitorláshalból két féle van. van a normál, amit valószínűleg kicsi korban árulnak eme kisállatkereskedésben kicsi vitorlásként...


illetve van egy olyan vitorlás is, aminek 'nagy vitorláshal' a neve. ez a nagyobb fajta. ritkán lehet szerezni, és jóval érzékenyebb, mint a 'sima' vitorláshal.

2013. márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pendulum92 ***** válasza:
Az nem véletlenül vadon fogott?
2013. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pendulum92 ***** válasza:

Ja, hogy a "nagy vitorláshal" egy másik faj.


[link]


Ennek ellenére kicsit félrevezető dolog kis vitorláshalnak kiírni a normált, mert azt hiszi az átlag akvarista, hogy ez akkora marad, mint amekkora most.

2013. márc. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy elnézést az első válaszomért, nem hallottam még eddig a nagy vitorláshalról.
2013. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

igen az egy másik faj :)


amúgy szerintem felháborító, hogy egyes üzletek mennyire félre vezetik az ügyfeleket...pofátlanság! és kutya se vizsgálja ezeket a félrevezető szövegeket...elképesztő....

2013. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:

A kis vitorláshal jobb helyeken Pterophyllum leopoldi. Egy icipicit kisebb, mint a közönséges vitorlás, de az igényei ugyanolyanok, nem lehet kisebb akváriumban tartani.

A legtöbb helyen a kis jelző csak annyit jelent, hogy fiatal halakat árulnak. A laikusok egy jelentős része meg szereti azt hinni, hogy ezek kicsik maradnak, mert ez a szívük vágya.

2013. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2013. márc. 19. 10:48
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
Igen, van a vitorlás (scalare) és a nagy vitorlás (altum). De a scalare se kicsi, az is 200 literbe való, jókorára megnől.
2013. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!