Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Született három xipho halam....

Született három xipho halam. Nincs spéci felszerelésem, egy nagy hálóban különítem el a többi haltól őket. Mire kellene még figyelnem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen halakkal vannak együtt? mekkorák, mivel eteted őket és mekkora az akvárium?
2013. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy ezek a kérdések miért relevánsak, de nyilván én vagyok zöldfülű. Fajtársaikkal vannak együtt, plusz van még két "házmester" , 5-6 neon és két algaevő. Mindenfélével etetem őket, lemezes haltáppal, valami spécivel, aminek a neve nem jut eszembe, néha kapnak élő szúnyoglárvát és bolhát. És 50 literes akváriumban tengetik az életüket.


És a kishalak baromi picik, egy centisek sincsenek.

2013. márc. 7. 22:25
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Jó ez így, ha legalább 3liternyi vízterületük van. Vásárolj egy ,maréknyi tüskés hínárt, vagy mohát és tedd a kishalakhoz. Egy kicsit gyakrabban cseréld a vizet, heti 2 alkalommal, 20-20%. A kajával nem kell óvatoskodnod,mert gondolom a háló alján kipotyog a felesleg, naponta 3-4 alkalommal egy parányi vágott élő eleség esetleg táp, algázni majd a hínárról, moháról fognak. Esetleg tehetsz a hálóba valami műanyag merevítő keretet, hogy normális úszóterük is legyen. Nem túl szerencsés a választásod,mert ezeknek a halaknak minimum 100,de inkább 150-200literes akvárium kellene.
2013. márc. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
arra figyelj, hogy nem tudják megenni a sima haltápot, az állatkereskedésben vegyél ivadéktápot, porrá van zúzva, így a még pici szájukkal is meg tudják enni
2013. márc. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pendulum92 ***** válasza:
Az egésszel annyi a gond, hogy semelyik halad nem való 54 literbe.
2013. márc. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor milyen halak valók 50 literbe?
2013. márc. 8. 11:57
 7/7 Pendulum92 ***** válasza:
Nano(nem neon) halak, guppi, törpe páncélosok stb...
2013. márc. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!