Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik ilyen akváriumi növény?

Létezik ilyen akváriumi növény?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést a kicsit misztikus kérdés feltevésért. :D

Arról lenne szó, hogy akváriumomba szeretnék egy olyan növényt, ami:

- 10cm körüli magasságot ér el maximum,

- megfelel neki a 0,36 w/l világítás, 30cm-es vízoszlop magasság mellett

- nem kell neki tápozás, vagy csak nagyon minimális,

- nem kell elültetni (JBl Manado talajom van, inkább nem ültetnék bele, elég volt :)


Van ilyen növény? Én nemigen találok. Az Anubias nana 15 centisre nő meg, nekem az már magas, szóval azt légyszi ne mondjátok.


Előre is köszönöm.



2013. márc. 4. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem az anubias nana elég sokára fog neked megnőni 15cm-re. de még ezt javaslom.

vagy a gömbmoha is jó ötlet, bár azt sem kell ültetni, és nem is magas.

nem olyan nehéz a manadoba ültetni, nekem is olyanom van.

valami egyszerű mohát nézz.

a díszhal.info jó oldal...

2013. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, de Manadoba tényleg nem akarok ültetni, elég volt a Cryptot és a bacopat.

Az Anubias nana ha lassan is, de megnő 15cm-re, az meg nekem nem jó, mert ahol lenne a helye, túl sokat takarna el a háttérből.

Gömbmohám és jávai mohám van. Diszhal.info-t néztem már, de nemigen találtam ilyet.


Valakinek más ötlete?

2013. márc. 4. 18:59
 3/12 YourDestiny ***** válasza:
Hát, a nana nem lesz 15 centi. Nekem már sokszor volt, most is van, és a 10 centit még egy levél se haladta meg soha. Mohákon kívül nem nagyon tudsz mit venni. Talán még a cryptocoryne parva. Ha a 0,36W/liter fényterelőzött világítás, akkor szerintem megmarad alatta. Igaz, egy Aquaplant gyökértabletta nem ártana neki, de az meg alig 300 forint, szerintem ezen ne múljon.
2013. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
Jah, bocsesz, nem jó. Őt el kell ültetni, erről megfeledkeztem :)
2013. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi. :)


És az Anubias nana mennyire igényes növény? Neki nincs szüksége semmi pluszra, ugye?

Ha jól tudom, ő még virágot is hoz néha.

2013. márc. 4. 19:55
 6/12 YourDestiny ***** válasza:
Táp nélkül simán megvan. Igénytelenebbet nem nagyon veszel. Nem szereti az erős fényt, árnyékkedvelő növény.
2013. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. :)
2013. márc. 4. 20:10
 8/12 Platypus ***** válasza:

Igazából a nana sem nő 10 centi fölé. Maguk a levelek a levélnyéllel legfeljebb 5-6 centisek. Ha a gyöktörzs vízszintesen nő(és általában úgy nő), akkor soha nem megy 15 centi fölé. Ami viszont ennél is kisebb, az az Anubias petite. Csak megbízható helyről vegyed, mert általában átvágják az ember fiatal nana növényekkel. A petite megmarad szárastul-levelestül az 5-6 centis mérettartományban.


Aztán érdemes még a Lomariopsisnak utánanézned. Ez egy mohaszerű növényke, ami marhára igénytelen, ellenben dekoratív gaz. Kicsit nehéz beszerezni, de ha sikerül, akkor ritka problémamentes növény.

2013. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nana petite aranyos. Nekem sikerült egyszer vennem, azóta sem láttam sehol. Nana van mindenhol annak kb 2 centis levelei vannak, a petite-nek meg kb 1 centis levelei. Kis cuki növény, ha találsz valahol, mindenképp érdemes venni.
2013. márc. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
Azért ha a nana kifejlődik rendesen, nem két centisek a levelei. Inkább 4 körül van csak a levéllemez. Petite esetében 1,5-2 centi. A fiatal növények persze jóval kisebbek, és jó sokáig tart, mire megemberesednek.
2013. márc. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!