Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim Skim 350, használt már...

Eheim Skim 350, használt már ilyet valaki?

Figyelt kérdés

Ma rendeltem, és kíváncsi vagyok mások véleményére is ezzel a cuccal kapcsolatban.

http://www.youtube.com/watch?v=XZ9gZXWO-hc

http://www.youtube.com/watch?v=Yj1ca1wZs8E


2013. márc. 1. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez ilyen felszínleszívó akar lenni. Nem?


Én csak a tengeri akváriumnál szoktam a víz tetejéről szívni a koszt, mert ott a sós víz miatt a tetejére repül fel. Édesviziben viszont inkább alul szokott megállni a mulm, a talaj közelében. Ezért én azokat alulról szűröm.


Édesvizire maximum akkor lehet fontos ez, ha sok apró növényed van, amikből mindig fent úszkálnak a kis cafatok, és azt akarod, hogy azokat valami összeszedje.


Meg ha baktériumos, vagy olajos hártya van a víz tetején, azt is kiszűri. De általában nem kéne hogy legyen ilyen hártya rajta.

2013. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
66%
Jah, felszínleszívó. Hát ez leginkább az olajos réteg ellen jó, ami amúgy teljesen ártalmatlan. Engem nem zavar, így nem fizetnék érte.
2013. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Igen, használom. Azért vettem, mert a (sera viformo) tablettás táp miatt olajos lett a felület és az olajréteg miatt nem jutott elég oxigén a vízbe, a halak egyre többet pipáztak fent. Mióta használom, az olajréteg és az apró szennyeződések eltűntek, gyönyörű tiszta a vízfelszín, a világításnak is jó tett (mocskos vízfelszín miatt a világítás is gyengül).


Tapasztalataim:

1., Márkanévtől függetlenül erősen túlárazott termék. 7-9ezer Ft közötti az ára, de szerintem az egyszerű konstrukció miatt maximum 3-4ezer Ft lenne a reális ára.

2., Undorító szürke színe van (fekete, vagy zöld jobb lenne, de olyanban nem létezik).

3., Tetszik, hogy 3 cm-es tartományban önállóan követi a vízszintet, nem kell állogatni.

4., Extrém hatékony! 180 literes akváriumban 2 perc alatt megtisztítja a felületet.

5., Halk működésű, nálam éjjel-nappal megy.

6., Nagyon erősek a tapadókorongok, tisztításnál sem kell levenni az alsó szerkezetet.

7., 3 év garancia van rá.

8., Állítólag rákokat beszív, de nem lesz bajuk. Nekem nem szívott be rákot, viszont legyengült, beteg plattit igen.

9., Könnyen tisztítható, egyszerű szerkezet.

10., Az áramoltatásra is rásegít, állítható a vízforgatás sebessége).


Összefoglalva: a magas ártól és a csúnya színtől eltekintve maximálisan elégedett vagyok, nem bántam meg.

2013. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nálam is üzemel lassan egy hónapja, és tényleg jó szolgálatot tesz!

Minden igaz, amit leírtál, nekem szerencsére sikerült egy kicsit olcsóbban hozzá jutnom. Viszont tényleg ronda :D

Ja, és pont most -eddig még soha- került bele egy amano garni :D Gondolom ott mászkált, aztán beszippantotta. És persze szembe az áramlással nem olyan könnyű kimászni :) de kimentettem a kis butust :D

2013. ápr. 14. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!