Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem mindennapi ötlet szűrőakvá...

Nem mindennapi ötlet szűrőakváriumra! Megvalósítható lenne, működne? (bőven lent)

Figyelt kérdés
Van egy ötletem, amit kivitelezhetőnek tartok! 250 literes az akváriumom. A sima alsópolcos szűrőakvárium nekem nem lenne megfelelő, mert még ha sikerül is megoldanom a víz lejutását, akkor is csak egy nagy lassú biológiai szűrőt építenék. Én viszont a mechanikai szűrést is ezzel akarnám megoldani, hogy az akváriumban ne is legyen belső szűrő. Na most az ötletem a következő:D Vennék egy 60 literes akváriumot vagy akár nagyobbat is és vágatnék rá üvegtetőt. A tető és az akvárium találkozását mindkét rész felől vízhatlan gumival futtatok végig, azaz ragasztom hozzá, így ha erősen egymáshoz nyomódnak vízhatlanná válik a szűrőakvárium (pont mint egy gyári külső szűrő)! Ezt a nyomást az akvárium külső falára ragasztott több kapoccsal érném el, azok biztosan stabilan és erősen megfognák. A tetőt átfúrnám két helyen, egy be- és egy kimeneti csövet (vízhatlanul szintén) ezekbe beleragasztanék. Vennék egy 3000 l/h-s teljesítményű vízpumpát is. Mivel vízhatlan az egész szűrőaksi, ezért ha bekapcsolom a vízpumpát (persze előtte gondosan feltöltöm az aksit színültig vízzel) akkor el kezdi szívni a vizet ki az akváriumból, mert levegőt már nem tud, mert le van zárva légmentesen a rendszer. Tehát azért szívná ki a fenti akváriumból a vizet a szűrő, ami nyomja erősen fel a vizet a fenti akváriumba, mert amúgy vákuum képződne a lezárt szűrőaksiban, ezért az egyetlen hely ahol be tudd jönni valami az a bemeneti nyílás, melynek vége a fenti akváriumban van. Így egy vízpumpával le és fel is hoznám a vizet, miközben meg is szűrtem azt. Ez az én ötletem, egyelőre elméletileg nem látok benne hibát, tapasztalatom viszont nulla.
2013. febr. 17. 00:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
nincs nekem se tapasztalatom viszont szerintem ezzel a módszerrel olyan nagy nyomás keletkezne a szűrőaksiban, hogy szétrepedne.
2013. febr. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Az alapvető hiba, hogy a szűrőt nyithatóvá kell tenni, olyan nincs, hogy zártan működik az első pillanattól fogva. A nyomás is megszakítja az összes ilyen üvegkapcsolatot. Innentől válik a tapasztalat egyértelművé, akvárium helyett műanyag hordó, a megfelelő szorítókkal. Mennyivel jobban zárható, mint egy üvegkalitka? Milliószor. Nyitható? Igen. Ezen az úton haladj tovább.
2013. febr. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Nincs új a nap alatt, ahogy írtad is, ez egy házi készítésű (zárt rendszerű) külső szűrő.

Annyi a hiba a történetben, hogy nem akváriumból kell csinálni, mert azzal nehezen lehet bánni.

(fúrni, takarítani, stb)

Pvc csőből kell megcsinálni.

Pl egy 300-as csőből (30 cm átmérőjű) csinálsz egy 85 cm magas oszlopot, az kb 60 liter:


[link]


[link]

2013. febr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Egyébként a mechanikai szűrés egy nagy akváriumban ezzel még nem biztos, hogy megoldott lenne.

A sok növény, sok tereptárgy úgy is megtöri az áramlatot, közel sem biztos, hogy az összes mechanikai szennyeződést egy helyre tudná összegyűjteni.


(Mivel a mechanikai szűrés nem úgy működik, hogy a szívó rész beszív minden koszt. Hanem a nyomó rész csinál egy olyan áramlatot, aminek a végén a mulm a beszívó részhez közel ér, és úgy előbb utóbb bekerül a szűrőbe)


Szóval ha csak ez a gond a lassú áramlással, és a lassú biológiai szűrővel akkor inkább ilyeneket használnék:

[link]

(Ez 250 literhez lehet hogy túl nagy)

De a lényeg, hogy a szűrőben megmaradna az ideális lassú áramlás a biológiai lebontáshoz, az akváriumban meg gyors áramlás lenne, ami a beszívó csonkhoz terelné a mechanikai szennyeződést.

2013. febr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

...ezzel együtt egyébként én is jobban szeretem a zárt rendszerű külsőket.

A légtelenítésre kell odafigyelni, meg precízen kell összerakni, de hosszú távon tisztább, egyszerűbb, mint egy nyitott rendszerű.

A nyitott rendszerűt nagyobb akváriumokhoz találták ki, olyanokhoz, amihez nem használható zárt rendszerű, a méret miatt.

Nyitott rendszerű alsópolcos szűrőakit 100-150 literes akváriumokból érdemes csinálni, 5-600 liter fölötti akváriumokhoz, mert egy akkora tartályt (pl nagy hordókat) hiába zárnál le, nagyon nehezen lehetne (kb lehetetlen) légteleníteni.

2013. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél egy hordót kertészeti boltban, abból meg lehet csinálni. Mert annak van ilyen lezárható teteje, de ne olyat ami tekerős kupakos, hanem ilyen csatos, mint pl ez.


[link]


De nem kell ilyen nagy. 30 literes bőven elég, azt sem tudnád megtölteni szűrőanyaggal, rettentő sok kéne bele.

2013. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Pendulum92 ***** válasza:
Lehet, hogy működne a hordóval, de én inkább az egyszerűbb megoldást választánm, valami vízforgatót tennék az akváriumba. El is lehet rejteni, ha a látványa zavar.
2013. febr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Igen, az is igaz, hogy 250 literhez elég 30 liter térfogat is.

Ha minőségi szűrőanyaggal töltöd meg, az bőven elég.

Fölösleges 60 literből mondjuk 40-et krumpliszsákkal megtölteni, 3 liter siporax 100-szr többet ér.

A hordó nem rossz , sokan használják, de a tömítésre figyelni kell, mert az nem tökéletes.

2013. febr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Alapvető hiba elrepedne az aksi!
2013. febr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
szóval a tervemmel az a baj, hogy nehéz összehozni és egy sima aksinak nincs elég vastag üvege hozzá, gyenge ehhez, ezért elrepedne, sokkal egyszerűbb lenne egy hordó. VISZONT :D én mégis ezt akarom megcsinálni, csináltatnék egy 30 literes aksit az üvegessel 8mm-s vagy 10 mm-s üvegből és a ragasztások mentén duplán megerősíttetném. Ezt a nehezebb utat mind azért választom csak, hogy lássam mi zajlik pontosan a szűrőben, piszkolódik-e már a szivacs stb. Ezekkel a módosításokkal már kivitelezhetőnek tartjátok, ha mindig ügyelek, hogy biztos légmentes legyen?
2013. febr. 17. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!