Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot hány éves kortól...

Akváriumot hány éves kortól meddig ajánljátok?

Figyelt kérdés
ti hány évesek vagytok akvarizálok ? én 22 vagyok , és most szeretnék neki állni késő már?
2013. febr. 12. 20:18
1 2 3
 1/21 Pendulum92 ***** válasza:

Nem számít hány éves vagy.Legtöbben gyerekkorban kezdik, de nem etalon. Az a lényeg, hogy tiszteld, és szeresd a természetet.


Én 20 vagyok. Olyan 11-12 éves korom óta foglalkozok a témával. Nem is akarom soha abbahagyni.

2013. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 _.-Akv-._ ***** válasza:

Dehogy simán elkezdheted.

Ajánlom, hogy olvasd el az akvarista.hu e-bookokat, meg keress valakit, aki ért hozzá, és kérdezhetsz tőle jó sokat. :D (a mesteredet) XD

2013. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy késő? :D

Ez egy hobbi, ha 80 éves korodban tetszik meg, akkor 80 évesen kezdesz neki.

2013. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Sosem késő.. Bár nekem mindig volt, de igazán most kezdtem el komolyabban foglalkozni vele.

Ha kezdő akvarista vagy akkor tanácsolom hogy a lehető legigénytelenebb, legstrapabíróbb de szép halakkal kezdj.

Mondjuk kezdj guppikkal vagy neon halakkal. Olvass után, és mielőtt halakat telepítenéd szerezz meg mindent ami a halaknak kell .. Inkább lassan de biztosan indulj neki. Előbb vedd meg a megfelelő méretű akváriumot. Majd a felszereléseket hozz. Ha ezek megvannak jöhet a díszítő elemek. Ha ezek is megvannak akkor jöhet a megfelelő víz beállítása, és a legvégén vedd meg a halakat akiknek készítetted a helyet..Nem lesz olcsó de a végén kárpótolni fog a szépség amit magad teremtettél..

UI: ne kövess el olyan hibákat pl: hogy egy 50 literes akváriumba beraksz 6 aranyhalat.. Minden okosan..

sok sikert hozzá

Egyébként nekem 300 literes malawi sügéres akváriumom és egy 800 literes tengeri akváriumom van..

2013. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ja igen, akvarista, és akvakertész, olvasgasd sokat. Aztán majd eldöntöd, hogy melyik vonal tetszik meg. Nekem 21 évesen volt egy társas akváriumom, néhány növénnyel, és béna technikával.

Most 27 vagyok, 2 hónapja van növényes akváriumom néhány hallal, garnélákkal, és pöpec technikával :)

2013. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Sosem késő, nem is értem, hogy gondoltad. Én 16 vagyok, és csak most fogom elkezdeni. :D
2013. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem késő. Én 23 évesen kezdtem el az akvarisztikával foglalkozni. Valahol azt olvastam, hogy 10-12 éves kortól 99 éves korig bárkinek ajánlják. :)
2013. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
én most, 21 évesen kezdtem el (na jó lassan 22 leszek én is) de szerintem nem is fogom abba hagyni. szeretem a természetet, a vízi világot...és ezzel sikerült a szobámba varázsolni egy szeletet :)
2013. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

21 vagyok. 19 évesen vettem meg és rendeztem be az első saját akváriumomat. Ovis korom óta volt akváriumunk, sok sok könyvet és fórumot olvastam már el régebben. Aztán pár évre a család úgy döntött, hogy elajándékozza a halakat és a régi akváriumot is. De én mindig imádtam a halakat, meg az egész akvarisztikát, ezért döntöttem úgy, hogy újra lesz akváriumunk, de az már az én gondozásom alatt fog működni.

Ez nem olyan hobbi, hogy korhoz van kötve. Ehhez csak a kellő tudás kell, ami megszerezhető könyvekből, innen, vagy akvarista fórumokról és idővel a saját tapasztalat is meg lesz.

2013. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha kezdő vagy vegyél mini békát 10 neon hallal
2013. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!