Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halhatnak meg a halaim?

Miért halhatnak meg a halaim?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kaptam egy 140 literes akváriumot. Algaevő harcsa, molly-k, guppy-k, vitorláshalak, neon halak és zebra dániók voltak benne. A jhalak még kicsik 2-4 hónap közöttiek ezért nyugodtan elférnek. Azthiszem megfelelő körülményeket teremtettem nekik szűrő, külön lélegeztető is,24 -os viz, élő növényzet, búvóhelyek, kő, homok, több féle táplálék összekeverve valamint nem tul sok táplálék, naponta egyszer etetem őket. Két faj pusztult ki teljesen a neon és vitorlás halak valamint egy guppi. Már vettem betegségekre orvosságot és még 4 napra rá, hogy beleraktam az orvosságot 3 hal halt meg.5 napja nem halt meg már egyse, akkor már biztonságba vannak?a halak egyszer még uszkáltak, majd hirtelen elkezdtek dülöngni és pár percen belül meg is haltak!!mi lehet a gond?

2013. jan. 25. 23:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Vitorlás nem való 140l-be!Miből mennyi van?(elképzelhető hogy túl sok vagy túl kevés van)És milyen szűrőd van,milyen teljesítménye van?
2013. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

vedd fel a hőmérsékletet 26 fokra.lehet kevés a 24 fok....

ha gyakran van vízcsere akkor is lehet gond....

2013. jan. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

És ezekből hány darab is van/volt?

És milyen szűréssel?

És egészen pontosan milyen gyógyszert adagolsz nekik?

Ammónia, nitrit, nitrát szintet mértél mostanában?

Más tünet, azon kívül, hogy hullanak?

2013. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Több dolog is lehetett.


Egyszerre került bele a sok hal, amivel hirtelen nem tudott megbírkózni a szűrés (kis részletekben érdemes belerakosgatni a halakat).


Az is lehet, hogy alapvetően gyenge a szűrésed, ez nem derült ki.


Lehet hogy vettél 1 beteg halat, amin nem látszott semmi, de ő mégis megfertőzte a többit. Előnyös lenne, ha beszereznél egy kisebb karantén akváriumot, és az új halakat abba tennéd mindig 3 hétre. Ha ez idő alatt nem jött elő lappangó betegség, akkor mehetnek a nagyba.

Türelem kell hozzá, de így egyszerűbb kiszűrni a betegeket, és egy egészséges hal úgyis évekig él, tehát időd lenne rá, utána meg sok évig tudnál gyönyörködni bennük.

2013. jan. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
mivel még kicsik ezért a nagy akváriumban alig látszanak nyugodtan van benne hely számukra.csak kaptam de már minden hal után olvastam és tudom, h hány fér el benne, már vettem még egy 34 literest amit csak szülőszobának tartok és már sikerül is két guppinak szülnie.ha már beteg lett volna a hal amikor vettem akkor egy hétig se élt volna nálam ezt több eladó megerősítette, az akvárium uj még az eredeti viz van benne, nem foraltam fel a vizet, mert ezt tanácsolta nekem az egyik barátom aki már több éve foglalkozik vele.most körülbelül 30-35 hal van a 140 literesben, vettem egy pár uj halat is de azok közül csak nagykorában a kék és arany gurámival valamint az algaevő harcsákkal lesz gond, mert a többi csak 6 cm-re nő kb.a szűrő azt megfelelő, mivel direkt 140 literes akváriumba ajánlották, a vásárlásnál pedig az egyik barátok segített aki már nagyon tapasztalt mert ő már 7 éve tart halakat, ő adta az orvosságot is :tetra medica
2013. jan. 26. 10:57
 6/26 A kérdező kommentje:
3 vitorlás volt és 7 neon, minden hal fajból legalább van kettő nem hiszem, h ez a gond
2013. jan. 26. 11:04
 7/26 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

főleg nagyon sokat segített: hable válasza

ezekre még nem is gondoltam, pedig már mindent megnéztem a halakról, nem figyelmeztettek még erre:


Lehet hogy vettél 1 beteg halat, amin nem látszott semmi, de ő mégis megfertőzte a többit. Előnyös lenne, ha beszereznél egy kisebb karantén akváriumot, és az új halakat abba tennéd mindig 3 hétre. Ha ez idő alatt nem jött elő lappangó betegség, akkor mehetnek a nagyba.


én még arra gondolok ebből a válaszból, h valamely hal csak hordozta a betegséget ami számára nem volt káros, nincs is annak az egyednek semmi baja és ahogy összekerült a többivel azok elkapták tőle, mivel a neonok és a vitorlásak nagyon gyengécskék voltak ezér lehettek ők az áldozatok, nem is játszottak elejétől fogva annyira mint a többi hal.

megfogadom a tanácsokat.

nagyon szépen köszönöm

2013. jan. 26. 11:50
 8/26 _.-Akv-._ ***** válasza:
Bomhii: 140 literbe simán mehet vitorlás, még 112-be is, azalatt már nemnagyon.
2013. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 _.-Akv-._ ***** válasza:
Viszont a hal sok lesz, leírhatnád miből mennyi van.
2013. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

3 platti

5 black molly

4 ezüst molly

kb 8 különbféle guppi

3 algaevő harcsa

3 zebrasávos sügér

2 márvány gurámi

2 arany gurámi

2 fekete tetra

4 züld szumátrai díszmárna

5 pink/zebra dánió

2 sziámi harcoshal

mivel nem én vettem minden halat ezért nem tudom pontosan megszámolni őket

ezek közzül a 2-3 guppi és 1 platti ivarérett és körülbelül 4cm-ek.a többi hal még kicsike magukhoz képest 2 és max 4 cm-ek

2013. jan. 26. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!