Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akváriumban van 8 halam,...

Egy akváriumban van 8 halam, ha az egyik szül, hogy tudom megoldani h. ne egyék meg a kicsiket?

Figyelt kérdés

2013. jan. 23. 14:57
 1/9 Robi.88. ***** válasza:
Ki kell halasznod oket egy befottes uvegbe pl...
2013. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kell venned szűlő szobám, pár száz forint! Belerakod a leendő anyukát és akkor külön kell őt etetni, arre figyelj!

És arra, hogy miután szül rögtön vedd ki a szobából a hím halat, mert különben az is ugyanúgy megenné a kicsiket és akkor az egésznek nem lenne értelme! :)

Remélem segítettem!

2013. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön berendezett nevelőakváriummal, vagy ha elég nagy az aki, szülőketreccel. Vagy rengeteg növénnyel.
2013. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első:

Ha kiveszi befőttesüvegbe, utána mit csinál vele? Mi értelme? Szűrő, fűtő, növények hogyan lesznek benne?

Ha az embernek nincs megfelelő helye, akkor ne szaporítson halat, annak nincs értelme, hogy fejletlen halak szenvedjenek egy üvegben néhány hetet, aztán kipusztuljanak...


Második:

Miért kellene a hímet a szülőszobába tenni? Ha szül a hal, akkor már megvolt a megtermékenyítés egy hónapja. Ha ikrázik, akkor pedig nem beszélhetünk szülőszobáról...

2013. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Robi.88. ***** válasza:
Murr kiveszed befottes uvegbe amiben ugyanaza viz van mint az aksiban és szépen lebeg a vizben vagyis a homérséklete is stimmel, és napona a levegoztetotol ontesz bele uj vizet és a régit félig leontod. Mi eddig igy csinaltuk és tokeletesen mukodott:)
2013. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom hogy a terhes halat beraktam a szülőszobába (csak hálós) és miután szül kiveszem a nőstényt és megmaradnak a kis halak!

Nem jó?

2013. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Robi... Akkor már 500 Ft-ért veszel egy hálós szülőszobát, és nem kell leöntözgetni a vizet... Kényelmetlen, a halaknak stresszes, ráadásul szakaszokban romlik és javul a vízminőség, tehát felesleges tortúra.


Egyébként nevelőhálóban is csak eleségnek szánt guppit érdemes nevelni, soha nem lesznek olyan színesek és akkora uszonyúak, mint a 100 liter felett szakszerűen nevelt társaik. Neves tenyésztők nyilatkozták ki, hogy 100 literesnél kisebb akváriumban nem sikerült szép halat lehozniuk. Persze nem a verseny minőségű guppiknak kell a mércének lenniük, csak azért írom ezt, mert igenis rengeteget számít a nevelés körülménye az első pillanattól kezdve.

Kommersz guppival pedig tele van a piac, felesleget nevelgetni őket, ha utána nem tudod hova rakni.

2013. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Robi.88. ***** válasza:
Én errol a szuloszobárol még nem hallottam korabban ezert csinaltuk anno igy vagyis anyám... de nem szándékosan tenyésztettuk oket de ha már vemhes volt a hal akkor nem akartunk a kicsikbol halkajat csinalni:)
2013. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát ez a helyzet itt is, hogy nem szándékos a történet de ha esetleg nemsokára megszül akkor nem tudom, hogy mit csináljak vele.

Köszi az ötleteket :)

2013. jan. 23. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!