Molly mellé rakhatok guppit?
Ha igen akkor min. mennyit?
Az aksi 100 literes
Attól függ hány darab, alapból megvannak együtt, de a hőfok legyen kb 28 fok, és egy kevés sót is rakhatsz a vízbe.
Én azt mondom, hogy körülbelül 6-7 molly, és kb 6-7 guppy fér el. De a szaporulat már túlterhelheti a vizet, szóval azt majd ajándékozd/add el. És persze a szűréseden is függ az a létszám, amit elbír azakváriumod.
De a többiek pontosítanak ha tévedtem.
Hány darab molly? Milyen a szűrőd?
már csak 4 db van,az előbb elpusztult még egy úgyhogy egyenlőre jegelem a témát
megvárom mi lesz a többivel,ha azok is "mennek" akkor fogom és lecserélem az aljzatot is és kezdem előröl ahogy a nagy könyvben meg van írva
valószínű hogy akkor guppikkal kezdem mert azt ajánlják kezdőknek
250l/h-s szűrő elég bele vagy vegyek nagyobbat?
Az borzasztóan kevés, minden bizonnyal az ammóniamérgezésbe haltak bele.
Egy 100 literesbe egy nagyon jó belső, vagy egy külső szűrő kell.
Szerintem a mostani halaidat gyorsan add oda valami másik akváriumba, ahol nem döglenek meg. Aztán vegyél egy szűrőt, olyan 10 ezer körülik már jók ekkorába, vagy ha nagyon jó szűrést akarsz, 20 on ezerért egy külsőt.
a szűrő mekkora legyen minimum
1000l/h vagy egyel kisebb is elég
attól függ a szűrő min teljesítménye, hogy hogyan tervezed.
ha csak külső, akkor kelleni fog az 1000 liter/óra különben nem mozgatja meg a vized rendesen. sőt akkor inkább 1200 liter/óra kell, mert ha telítődik, akkor kb felére esik vissza a teljesítmény.
ha csak belső, akkor elég egy 800 liter/óra körüli is. mivel a belsők nem nagyon alkalmasak bio szűrésre, és nem is gyengülnek le annyira. ez esetben viszont 6-8 molly lesz a felső határ :)
ha belső és külső lesz. akkor kelleni fog egy legalább 800 liter/órás belső szűrő és egy maximum 600 liter/órás külső szűrő. itt a belső csak mechanikai szűrést fog végezni, míg a külső csak bio-t szóval ennek megfelelően is kell feltölteni :)
off: nekem 112 literre van egy hydor crystal 4-es belsőm szivaccsal (900 liter/óra) és egy eheim 2215-ös külsőm csak bio töltettel (620 liter/óra).
szerintem neked is valami hasonló lenne a legjobb. és nem feltétlen kell megvenned a gyári külsőket, tök jó DIY külső szűrő leírások vannak neten. ezzel spórolhatsz olyan 10ezer forintot a külső szűrőd árán, amit el is költhetsz minőségi töltetre :) így összességében a szűrő árán lesz szűrőd és tölteted is :)
viszont amíg nem kezdesz valamit a szűréseddel, addig add kölcsön vagy ajándékozd el a halaid valakinek, akinél normális körülmények között élhetnek amíg beszerzel mindent amire szükségük van :)
Kevés az élő növény szerintem, plusz túl durva az aljzatod. Ugyanis az aljatban is elszaporodnak a baktériumok, és a finomabb aljzatnak nagyobb a fajlagos térfogata(több baci).
Ha csak belsőt veszel akkor viszont valami rekeszes szűrőt érdemes, egy kis fojtással a biológiai szűrőanyag előtt(perlonvatta), ami lelassítja az áramlást annyira, hogy érdemben tudjanak működni a bacik.Ez még 100 literben viszonylag kevés hallal működhet.(mint ha 70 literbe telepítenél)
Nekem jelenleg 72 literben egy sera fil 120 üzemel, ezt lehet modulárisan bővíteni, szerintem fogom is, és perlonnal fogom fojtani a siporax töltet előtt.
Annyi a hátránya, hogy nem állítható erősségű, de cserébe jól forgatja a vizet, csöndes, olcsó.
de 100 liternél, ami kb a határ, érdemes lehet elgondolkodni egy külsőben is. Meg lehet szűrni belsővel is persze, de akkor ne telepítsd túl.
holnap akarok bemenni a boltba
ha veszek egy 800l/h belsőt és valami vízkezelőt,mondjuk aquasafe-t vagy start-ot csak hogy mentsem a menthetőt alapon?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!