Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy napja vettem egy egy pár...

Egy napja vettem egy egy pár black mollyt és azt vettem rajtuk észre hogy a hasuknál mind a kettő fehér pöttyös a hímnek a száján is van egy ilyen fehér pötty. Darakór lesz, izguljak?

Figyelt kérdés

[link] Ddmcdn.com/gif/black-molly-1. jpg

valahogy így néznek ki csak nem ennyire és csak a hasukon. Most még nagyon aktívak de félek... :(

Dr. Lang Heilmittel féle baci és gombaölőt csöpögtettem bele :(


2013. jan. 18. 16:12
 1/7 A kérdező kommentje:
2013. jan. 18. 16:16
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Ez nem darakór, talán még a kezdeti státuszban lévő halpenész. Nem tudom a gombaölő összetételét, de gyanús, hogy káros a lebontó baktériumokra. Én a szűrőt kivettem volna.
2013. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:

Nem mindegyik black moly teljesen fekete, nekem a molly állományom fele ilyesmi volt, ha a hasán lévő kis elszíneződésre gondolsz. Pl olyan mollim is volt, aminek a fejétől a teste közepéig fehér alapon feket pöttyös volt, a másik fele meg matt fekete. Szerintem ártatlan.De a kép nem a legjobb minőségű.


DE ha ilyen penészszerű dolgokat vélsz felfedezni, vagy a farokuszonya kezd mállani az mindenképp nem normális.

2013. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:

Ha csak a hasán van, és ilyen kicsit csillogó, vagy simán fehér, és a halaid normálisan esznek, nem ülnek le, nem kapkodják a levegőt, addig én nem izgulnék, sőt nem csöpögtetnék bele ilyen baci meg gombaölő szereket, mivel azzal elég sok kárt is tehetsz:


A szűrőbaktériumok megölésével felszökhet a nirit,nitrát mennyisége, ami ,megmérgezi a halaidat.

2013. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! esznek és aktívak ezzel nincs gond de most tényleg lehet többet ártottam ,hogy bele csepegtetem ez a gyógyszert , még ma is tettem bele ahogy le van írva :( most mit tegyek merjem le a vizet vagy hagyjam így ? eléggé aggódók most a halaim miatt :(
2013. jan. 18. 22:30
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:

Aktív szén(itt előnyös ha több rekeszes a szűrőd) a szűrőbe, ez kiszűri a kémiai mérgező anyagokat.(pár napig hagyd benne)

Vízcsere kb a fele pihentetett vízre.

Beoltani a szűrőt nitritbontó bacikból.


ha ezeket megcsinálod nem hiszem hogy nagy baj lesz.

2013. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy mekkora akvárium, milyen szűrés, vízcsere mennyi, pH, keménység, mennyi hal stb?
2013. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!