Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Endler guppi. Hogyan is?

Endler guppi. Hogyan is?

Figyelt kérdés
helló:D endler guppiknak jók ezek az aksik? mennyit tegyek majd bele? melyiket válasszam? [link] [link] [link] melyik felszereltséget válasszam? bárhol lehet kapni ilyen fajtát? (hal) milyen növényt?
2013. jan. 13. 16:35
 1/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
52%
Az Eheimet semmiképpen se, 39000-ből 63 literest is csinálhatsz :D Én az Akvariumplusosból a legjobb verziót venném.
2013. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én is arra gondoltam.. milyen növényt, milyen aljzatot vegyek? most szeretnék először halazni.. tippeket írhattok nyugodtan :)
2013. jan. 13. 16:49
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Ne a SunSun-osat vedd, hanem a második vagy harmadikat. Sajnos nem tudjuk, hogy melyik LED nagyjából mire képes egy kompakt fénycsőhöz képest.
2013. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Látom 30l körüli akváriumban gondolkodsz. Az aljzat függ attól, hogy mit szeretnél benne tartani. Ki kell sajnos ábrándítsalak, 30l-be sok választás nincs. Nanohalból tarthatsz benne egy csapatot (7-8db). Ezekből lehet válogatni: [link]

Ezek között megtalálod az endlert is, így abból 7-8 db mehet bele. De más nemigen. Max csigák. Egyébként nagyon elterjedt hal, szinte minden akvarisztikai boltban beszerezhető.


Növény attól függ, milyen világításod lesz felette. Ha 30l felett van legalább 13-15W, akkor tarthatsz Microsoriumot, Cryptocoryne-t, gömbalagát, jávai mohát, Anubiasokat. Ha csak 10W körüli, akkor anubias, jávai moha a választási lehetőség. Persze én most olyanokat írtam, amik bírják tápozás nélkül, kevés fény mellett. Ha komolyabbat akarsz, abban sajnos nem tudok segíteni.


Dekorációként használhatsz szőlőgyökeret, vasfát, különféle vulkanikus köveket. Spagettikő, lávakő, bazalt. Mészkő nem jó, azt kerüld.

Aljzat. Na ez már érdekesebb kérdés. Endler alá nem tudom, mi a jó. Ha világosabbat akarsz, sóder vagy kvarchomok is jó lehet. Ha sötétebbet, a legolcsóbb a bazaltzúzalék, és még jól is néz ki.

Nekem speciel ilyen van a 30l-es nanomban, garnélák alatt: [link]

A növények könnyen gyökereznek benne, de könnyen ki is repülnek, mert marha könnyű talaj, szinte úszik a vizen.


Egyenlőre ennyi, ha van konkrét kérdésed, csak kérdezz.

2013. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 _.-Akv-._ ***** válasza:

De ha alapból lett volna rá 39000-ed akkor én ezt ajánlom:

[link]

2013. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :) sokat segítettetek!


ezt veszem: [link] a nova felszereltségűt..


a növényről majd megkérdem az eladót, úgyszintén az aljzatról.


semmiképp nem szeretnék méretben nagyobbat, és árban sem.

2013. jan. 13. 19:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit had tanácsoljak: az eladókkal óvatosan. A legtöbbnek csak az a fontos, hogy eladjanak minél több dolgot. Ha konkrét kérdésed van, én azt ajánlom, hogy tedd fel itt, hozzáértő emberek fognak válaszolni.
2013. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, ez jó tanács! több állatkereskedés is van a környéken, de én elmegyek inkább a messzebbibe, mert legalább ismerem az eladót. kicsit ő is rábeszélős, de majd elmondom a konkrét igényeket aztán úgy észhez tér.
2013. jan. 15. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!