Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baj lehet az akváriumban?

Mi baj lehet az akváriumban?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete az egyik guppi elpusztult( halpenész minden bizonnyal) Aztán megbetegedett egy másik, vizet cseréltem hátha az is segít. És így is lett, azóta már úgy tűnik jól van. Viszont ma este hirtelen elpusztult egy harmadik guppi. Akinek kb azelőtt egy órával nem utalt arra semmi, hogy baja lenne. Vannak Molly-k is az akváriumban és azoknak eddig nem volt semmi bajuk. Mi lehet a baj és mit lehet tenni?
2009. aug. 28. 22:19
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
A halpenészt legtöbbször, a felgyülemlett ázalék és a rossz vízminőség idézi elő, esetleg mechanikai sérülés.Rendszeres vízcserével, jó szűréssel megakadályozható.Mivel a mollyknak nincs bajuk,még egy részleges vízcserét javasolnék és egy kis Malachit zöldet.Legközelebb a halpenészt Parakillel és Dezinfektel kezeld. Vannak drágább készítmények is, ha megengedheted magadnak.SERA- gyógyszerek.Azt,hogy mitől halt meg ilyen hirtelen, az egészségesnek látszó halad, sajnos nem tudom.
2009. aug. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is guppijaim és mollyjaim voltak.nekem a mollyk lettek betegek darakór.Én vettem egy fertőtlenítőszert amit az akvárium vizébe kell csöpögteteni a termék neve:neptun kb 25 csepp 5 liter vízhez javasolt ahol én vettem egy dobozzal ami 50l vízre való ott 80ft volt
2009. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia azt elfelejtettem én vok az előző válaszoló is akinek szintén guppi molly akváriuma van szóval csak annyit akarok hozzáfűzni h ez szinte az összes halbetegségre jó és nem csak akkor kell a vízbe csöpögteteni amikor a halaknak bajuk van hanem minden hónapben 5-6 csepp
2009. aug. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!