Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tanácsokra lenne szükségem...

Tanácsokra lenne szükségem akvárium berendezésében?

Figyelt kérdés

Az akvárium 180 literes. Érdekelne, hogy azok közül a halak közül amik tetszenek miket tegyek az akváriumba és mennyit. Ami adott 2 db alganyalogató és 5 db xifo, ugyanis ezek a halaim már megvannak.


Amik tetszenek:

-platti

-neon hal

-pöttyös, törpe, méz és kék gurámi

-5 öves díszmárna

-vitorlás hal (ebből 1 párt szeretnék)


Valamint az is érdekelne, hogy milyen növények lennének jók, amelyek nem igényelnek különleges ápolást, strapabíróak. Ezeknek a növényeknek a gondozása is érdekelne. Mit vegyek nekik?


Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Szép napot!


2013. jan. 10. 12:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Alganyalogatón ancit értek. :-)
2013. jan. 10. 12:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Növénynek vegyél nagy anubias barterit.

2 vitorlás + 4 platti még biztos nem csinálna bajt.


A neont lehet megeszi a vitorlás, persze egyáltalán nem biztos, csak megvan az esély rá, mert a vitorlásnak nagy a szája.


A többit nem tudom, majd valaki megmondja :)

2013. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem is vitorlások, neonhalakkal. Nekem is ez az összeállítás van és nekem még egy neon halat se ettek meg. Növények terén nagyon ajánlom az anubias fajtákat, mert konkrétan kiírthatatlanok :) Vegyél belőle kicsit, nagyot ahogy érzed, plusz a valiznéria is szinte mindenhol megvan. Ha kész egy képet majd kérünk :)
2013. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kép mindenképp meg lesz kb másfél-két hét múlva. Akkor most, ha jól értem a meglévő halaim mellé még 1 pár vitorlás és neonhalak? Meg plattik? És a gurámik?
2013. jan. 10. 13:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Növényeknél az is kérdés, hogy mekkora világításod van? Hány W?

Egyébként nálam a microsoruim pteropus, a cryptocoryne wendtii, blassii, beckettii, az anubias nana, jávai moha és a riccia is bírja az eléggé spártai körülményeket, mindenféle tápozás nélkül, 30l-esben 11W világítással. Lassan nőnek ugyan, de semmi problémájuk.

2013. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Világítás 2X30 W. Még az is érdekelne, hogy ekkora aksinál az 1100l/órás külső szűrő mellé belső is kell még?
2013. jan. 10. 13:37
 7/8 anonim ***** válasza:

180l-es aksira 60W világítás elég kevés, azokon kívül, amiket írtam, nem tudom, érdemes-e más növényt próbálni. Szerintem vegyél többfajta Anubiast, meg kötözz vasfára, kőre jávai mohát. Az is szép tud lenni.


Hogy külső mellé kell-e belső, azt nem tudom, ekkora aksim sose volt. De gondolom ártani nem árt, legalább jobban átmozgatja a vizet. Biztos lesz, aki tud megfelelő választ adni.

2013. jan. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az, hogy kell-e hozzá belső is, attól függ, hogy mekkora tartálya van a külső szűrődnek és, hogy mivel töltöd meg.
2013. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!