Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert dulledtek a szemei?

Miert dulledtek a szemei?

Figyelt kérdés

Egyik kalaszhalamnak mar tobb honapja ki vannak kerekedve a szemei es ki is emelkednek a fejebol picit.Betegsegekrol olvastam,hogy minek a tunete,de nem hasvizkor.

Normalisan el,eszik,kivancsiskodik.Nagy akvariumbol vettem ki nanoba,mert banthatta valami,serult uszonyokkal talaltam egyszer.

Aggaszt,mi ez,mert lehet,nem lat tul sokat.


2012. dec. 29. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor úszórothadásos, kezeld arra, aztán lesz ami lesz.
2012. dec. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez mar honapokkal elotte volt,visszanottek az uszonyok,eros,szines es meretehez kepest nagy 5-6cm.egeszsegesnek latszik.de a szemei ki vannak guvadva.
2012. dec. 29. 18:16
 3/7 bamboochatheone ***** válasza:
Az én egyik vitorlásomnak is ez a baja, már egy hónapja ki van düledve a jobb szeme. Nem durván csak kicsit. Semmi más tünetet nem mutat, ugyanolyan jól van mint előtte. Rejtélyes.
2012. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,az.De ezek szerint durva betegsegek nelkul is elofordul ilyen.Hat mindegy,eldegel,viszont nagy akvariumba daniok melle nem teszem be,a microrazborakkal boldog,ugy latom...koszi azert Nektek.
2012. dec. 31. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ez a szemgolyó kidülledésével járó betegség csúnya látvány. Általában nem ragályos és éppoly gyorsan elmúlhat, amilyen hirtelen meg jelent.

• A tünetek: A halaknak, melyek ebben a betegségben szenvednek, az egyik vagy mindkét szeme kimered, kidülled. A tünetet általános rossz állapot kíséri. A halak ilyenkor alig esznek. A szemkidülledés a hasvízkór melléktünete is lehel.

• Az okok: Okozhatja vírus, baktérium és parazita egyaránt. A betegség megjelenéséért gyakran a vízminőség a felelős.

• Kezelés: Sajnos nem létezik egyetlen hatásos kezelés sem, kivéve ha bakteriális a fertőzés, mert akkor antibiotikummal eredményes lehet. A legjobb ilyenkor elkülöníteni a beteg halakat, s nem árt ellenőrizni a víz minőségét. Ha a vízzel van probléma, hozzuk rendbe, javítsuk fel a minőségét, valószínű, hogy akkor a halak hamarosan rendbe fognak jönni.


Read more: [link]

"


Díszhalinfó

2012. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bamboochatheone ***** válasza:
Csak ebből a leírásból nem igaz a vitimre hogy nem eszik. Még mindig ő fal a legtöbbet. :-D
2012. dec. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az en ostorosom is eleven es elelmes....es nem is ijeszto a latvanya,kivulallonak fel se tunik..hmmm
2013. jan. 4. 00:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!