Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van 6db kicsi kárászom 5-10cm-...

Van 6db kicsi kárászom 5-10cm-esek. Nekik milyen akvárium kell? (nagyságra, berendezésre és az akvárium alakjára gondolok)

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
200l,biotóp, téglatest
2012. dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zolka99 ***** válasza:
200 liter kevéske lenne
2012. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Szerintem a téglalap alakú jobb, de az a lényeg, hogy nagy legyen. Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy mennyi liter, de ittvan néhány hasznos tipp:

Természetesen az elhelyezni kívánt fajok, fajták életmódjától függ, hogy milyen aljzatot, köveket, dekorációkat, növényeket használjunk.


Aljzatnak szerintem általánosan megfelel a trópusi akváriumokban is használt sóskúti kvarchomok, természetesen jól kimosva.


Köveknek megfelelnek a Balatonnál található vörös homokkövek, illetve ha pataki, vagy folyami életteret szándékozunk kialakítani, akkor kisebb folyók partjáról származó köveket felhasználhatunk.


Dekorációs elemként vízbe merült faágak, nagyobb kövek illetve víz alá süllyedt nád darabok, falevelek használhatók. Itt is annak megfelelõen használjuk a különbözõ anyagokat, hogy milyen életteret kívánunk utánozni. A süllõk, kõsüllõk homokos aljzatú víz alatti fagyökerekkel tarkított akváriumába nagyobb, kacskaringós szõlõgyökeret is tehetünk. Igen tetszetõs.


A növényesítés kérdése egy kissé nehezebb dolog, megint csak fajta és élõhely függõ.


Nádas, vagy nádas elõtti részhez különbözõ hínárfélék, mint érdes tócsagaz (Ceratophyllum demersum), úszó békaszõlõ (Potamogeton natans). Víz közben lebegõ, de gyökeret eresztõ növényként a kolokán (Stratiotes aloides). Vízfelszíni növényként a békatutaj (Hydrocharis morsus ranae), békalencsék (Lemna trisulca, Lemna minor), bojtos békalencse (Spirodela polyrrhyza), a rence (Utricularia vulgaris), a zárvatermõk törzsébe tartozó, szúrós termésû sulyom (Trapa natans) kiválóan alkalmazhatók akváriumi növényként is.


A nádast is kitûnõen betelepíthetjük az akváriumba, viszont ehhez egyrészt tápanyagban dús talajra (vagy tápszerezésre) másrészt tágas, fedetlen akváriumra van szükségünk. Amennyiben nincs módunk kisebb nádcsomó beszerzésére, száraz nádszálakat alkalmazhatunk. Ezeket egy kartonlapra ragasztva, majd az akvárium mögé téve háttérként használjuk. Másik megoldásként készítünk betonból egy kis téglát, és a friss betonba belenyomkodjuk a nádszálakat. Ha megkötött és nem oldódik belõle semmi, az akvárium aljzatába rejthetjük.Szûrésnél az egyszerûbb belsõ szûrõk csak a víz keringetését és a nagyobb mechanikai hulladékok kiszûrését végezhetik, ám erre nem szabad alapozni a szûrést. Szükség van egy alsópolcos szûrõmedencére, több okból. Egyrészt ezek a halak, méretüknél fogva többet ürítenek, mint kisebb testû társaik. Másrészt a szûrõmedencében maximálisan meg lehet szûrni a vizet különbözõ, többféle szûrõanyaggal. Harmadrészt elrejthetõ a szûrõmedencében a hõmérõ, a fûtõ, adott esetben pedig a vízhûtõ készülék is. Világításként normál, fénycsöves megoldás ajánlható. Még a szigorú adatokról végezetül annyit, hogy egy 200-250 l-es tengeri akvárium árából egy 500-600 l-es dekoratív hidegvizû akváriumot alakíthatunk ki lakásunkban…

Remélem segítettem! :)

2012. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!