Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül? Mit ajánlotok?...

Mennyibe kerül? Mit ajánlotok? Mekkora akráriumot? .

Figyelt kérdés
Venni szeretnék egy vagy ha nem olyan drágák kettőt.Menyibe kerül átlagosan 1 bohochal?Hogyan kell sós vizet teremteni neki?Mekkora akvárium kell neki?Sándorfalván lakok(csongrád megyében),és errefélé tud v ki olyan boltot ahol lehet bohochalat kapni meg hozzá cuccokat?
2012. nov. 18. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szegeden a Trópusban lehet és ott segítenek is neked.
2012. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bamboochatheone ***** válasza:
62%
Van már akvarisztikai tapasztalatod? Ha nincs többéves akvarisztikai múltad akkor bizony neked nem ajánlom a tengeri akváriumot két dolog miatt sem: 1. Nagyon sok törődést/szakértelmet igényel, 2. Rengeteg pénz kell hozzá.
2012. nov. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval, a tengervizes akvárium van olyan bonyolult, hogy érdemes legyen egy pár év tapasztalatot szerezni édesvízi akváriumokkal. Én még azt tudom ajánlani, hogy ha tényleg komolyan érdekel a dolog kezdj el aktívan olvasni a témában, hogy tudd mibe vágod a fejszéd. Egyébként is hasznos minél több helyről gyűjteni az információidat, a fórumozó meg a bolti eladó is ember, tévedhet.


Én is a Trópust tudom ajánlani Szegeden. Bohóchal 3000Ft körül van, de ez eltörpül az akvárium költségei mellett. Kezdőknek kifejezetten ajánlott faj. Ha jól emlékszem, a külföldi szakirodalom 120 litert ír minimumnak nekik.

2012. nov. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a bohóchalat drágállod, akkor hagyd, mert a felszerelés, ami kell hozzá 150 ezer alatt nem jön ki. Tartani nem nehéz, csak drága hozzá minden és a villanyszámlád is sok lesz.


Ennél jóval olcsóbban tudnál tartani brakkvizi, zöld gömbhalat, vagy édesvizi murénát. Ezekhez elég egy 100-150 literes akvárium, egy szűrő, csapvíz + jódmentes konyhasó vagy tengeri só. Megpakolod gömbmohával és egy gyenge fénnyel megvilágítod.


Vagy egy 70 literes brakvizi, darázsgébekkel, azok is cukik.

2012. nov. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!