Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell etetni a kagylót?

Hogy kell etetni a kagylót?

Figyelt kérdés

Szeretnék kagylót tartani, abszolút önmagában, tehát semmilyen más állat nem lenne az akváriumban, nekem az ilyen abszolút igénytelen állat való.

A kérdés: hogyan kell etetni? Mert ugye, ha nincsen semmi más állat, akkor szűrögetni se nagyon tud.


2012. nov. 16. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:

hát akkor nem tud, jah.


Nekem tengeribe vannak kagylók, olyan, aminek fekete háza van. 1 éve raktam be és még élnek.


Szoktam beszórni a halaknak élő tubifexet, fagyasztott "marine mix"-et, vagy élő artemiát. Nagy ritkán élő fehérszúnyoglárvát is. De a kagylókat külön nem etetem semmivel. Lehet, hogy leesik nekik is kaja, de nem sok az biztos.


De ezek a kagylók nagyon unalmasak, nem csinálnak semmit. Csak ott állnak. Ha arrébbmennek, azt is olyan lassan, hogy nem látod, csak pár nap mulva, hogy máshol van, mint ahova tetted. 2 miliméterre nyitva van a házuk mindig, és ha odanyúlok közel hozzájuk, akkor hírtelen becsukódnak. Ennyi a nagy tevékenységük.


Szerintem hülyeség tartani. Én kaptam őket egyébként, magamtól biztos nem vettem volna meg, de érdekességnek jó, hogy van ilyen is a akváriumban. Viszont még csak nem is szépek.


Úgy néz ki, hogy több kagyló van egy rakáson. Egyet letéptünk róla, megnézni, hogy külön is él e, de nem, az megdöglött. Aztán a kis calcinus elegans remeterákocska belebújt és megette. A többi, meg ami még egyben maradt, azok még élnek. Valamilyen erős szál tartja őket össze.

2012. nov. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kagyló egyáltalán nem igénytelen, sőt, fokozottan érzékeny a vízminőségre.

A többi állathoz nincs köze a szűrögetésének, hiszen nem ürüléket, hanem planktonokat fogyaszt.

Nagy akvárium, erős áramlás és iszapos aljzat szükséges a tartásához, tehát akváriumban nem is olyan egyszerű.


Tarts inkább csigákat, szebbek, igénytelenebbek és az etetésük is egyszerű - forrázott zöldségek, sima halkaja, alga.

2012. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Édesvizi kagylókat nem tudom.


A tengeribe nekem erős az áramlat, alul korallzuzalék, meg élőtalaj van. Kemény a talaj és a fekete kagyló nem ássa be magát, tán egy picit csak. De végülis a talajban élnek kis csigák is, meg nyomtam bele baktérium ampullát régebben, azt 400 Ft-ért lehetett kapni, hát hogy ott a talajban él e valami apróság, azt nem tudom, nem szedtem még ki hogy megnézzem mikroszkóppal, de a halak kakája valahova eltűnik. Valaki ott azokat megeszi, mert én nem porszívózok soha. Lehet különben az is, hogy a talajról zabál valamit a kagyló, lehet hogy ott vannak apró élőlények, erről fogalmam sincs. De néha olyan hülyeségeket találok a tengeri akváriumban, amit nem is tettem bele. Volt mikor planktonok is voltak, bár azt a nagyba nem láttam, csak a kicsibe. Viszont a kicsibe még nem raktam kagylót. Nem tudom, hogy ott megélne e. A nagyba viszont szerintem több kaja kerül, hát ott gondolom jobban megél, ha eddig még nem döglött ki.

2012. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!