Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van-e olyan harcsa, vagy...

Van-e olyan harcsa, vagy bármilyen más hal, ami pusztítja az algát, viszont nem bántja a növényeket?

Figyelt kérdés

Javasolta nekem valaki hogy egy közönséges algaevő harcsak is ilyen, de nem ilyen, mert ha nem is szándékosan, de lereszeli a növények leveleit.

Van egy kb 80 literes akváriumom és olyan helyen van ahol nagyon ki van téve a fénynek, így nagyon algásodik. Ebbe keresem az algaevőt.



2012. nov. 8. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Kistestűből pl a törpe szívó harcsa.

De a történethez hozzátartozik, hogy ezeknek a növényevőknek kell adni rendes növényi táplálékot, különben mindegyik enni fogja a puhább leveleket.

Pl 4. válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..

2012. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

zebracsiga. inkább az legyen, mint hal. a zebracsiga nem eszi meg a növényeket viszont az algát szépen bepuszilja. nem szaporodik akváriumban.

nekem is zebracsigám lesz hamarosan 1-2 darab :)

2012. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a válasz, persze tudom h szükségük van növényi táplálékra is, van pl most spirulina tablettám

#2 köszi, jó ötlet, csak elfelejtettem leírni h van egy csík is, ami nem kompatibilis a csigákkal:D

2012. nov. 8. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem elég a törpeszívóharcsának a spirulina
2012. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

na jah a csík+csiga párosból hamar ismét csak csík lenne :D akkor tényleg marad az algázó.

nekem sziámi ormányosmárnákat adott egy ismerősöm. a növényeimet nem csócsálják viszont szépen dolgoznak az üvegen, a növények levelein és a köveken is annak ellenére, hogy szemmel láthatóan nem nagyon van mit dolgozniuk :D de azért ők dolgoznak valamit:) csak velük az az apró bibi, hogy 15 centi a végső méretük...

ami kisebb és ugyanúgy takarít az, ahogy hable is írja a törpe szívóharcsa. mondjuk velük nincs személyes tapasztalatom. vagy 2 hete van halam...de olvastam róluk nemrég, innen tudom, hogy ők is algázók és ők is szép munkát végeznek:)

2012. nov. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az otok biztos nem csócsálják a növényeket : [link]


de ha nincsenek túl agresszív halaid, akkor jobb algapusztítót egy amano garnéla különítménynél keresve sem találsz.

2012. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!