126 literbe mennyi halat tehetek, és milyen berendezést válasszak?
3x18W fényvisszaverővel elég világításnak? Vagy tegyek bele még egy csövet? És azok milyenek legyenek, mind daylight, vagy különbözőek? Olyan növényeket szeretnék, amik nem nagyon macerásak, egy kis táppal meg folyékony szénnel is elvannak. Talajnak ezt a pro-soilt gondoltam. Palackos szenezést egyelőre nem szeretnék, max majd később, ha már kicsit belejöttem :) Szűrőből úgy gondoltam, egy erősebb belső és egy kisebb külső, az úgy jó lenne? És kb. milyen erősségűt nézzek?
Halakból őket gondoltam:
10-enpárdarab vörös neon
1 pár törpe gurámi
6 titteya
4-5 törpe szívóharcsa
ők elvannak együtt? nem lesz sok? Ha sok, akkor veszek 140 literes akváriumot, az a lényeg, hogy 80 cm-nél nem lehet hosszabb. :)
Jajj, nagyon jók az elképzeléseid, örülök, hogy alaposan utánajártál a témának. Vagy van már tapasztalatod korábbról?
Lényeg a lényegben, hogy 3x18 watt már elég jó, figyelni kell a tápozásra. Több cső nem kell, amíg nem palackos co2-zöl. Lehet mind daylight, vagy egy növények 2 daylighttal, igazából mindegy.
Növényekből vegyél közepes/erős fényigényűeket, legyen köztük gyorsan növő is. A bacopa, tüskéshínár, és a többi ilyen szálas, nagy tűrésű növény nagyon jó az alga elleni harcban.
A pro-soil tökéletes választás.
Szűrőből egy nagyobb külső már elvinné az akváriumot, de lehet mondjuk 600 l/ó külső és 800 l/ó belső. A belső legyen szabályozható, mert ez így kicsit sok lehet.
A halösszeállítás is szuper., neonból elég a 10 egyelőre.
Igazából csak megerősíteni tudtalak, sok újat mondani nem. Hajrá, sok szerencsét!
Murr nagyjából mindent leírt. A 3 cső elég, két daylight mellé vennék egy enyhén kékes vagy lilás fénycsövet, hogy kicsit feldobja a halak színét. Az Aquastar nekem bejövős, de mindenkinek más.
2 daylight közé téve nem lennél lila, de a halakon sokat dobna. Nem algásít.
Én 126 literhez vennék egy jókora külsőt, és nem kéne belsővel rontani a látványt. Egy 1200 liter per órás vödrös boldogan elvinne minden segítség nélkül.
Vödrös, külsőre szokták mondani :)
A Kelvinnel ne foglalkozz, mert az meg tud viccelni. A daylight ugye 6500 körül szokott mozogni, elvileg az enyhén kékes csövek 10 ezer környékén, a tengerihez való kék pedig 14 ezer felett. Na most nekem van egy olyan aktinikus mélykék fénycsövem, ami 5000 Kelvines. Szóval a Kelvinnel ne foglalkozz, a színösszetétel a fontos. Ha egy enyhén kékes árnyalatú fénycsövet beraknál középre, ahogy írtam, attól még nem lennél kék, ugyanúgy nappali fehér fényt kapnál. A kék színben pompázó halakat gyönyörűen ki tudja emelni, másokat például a sok vörös fényt tartalmazó fénycsövek. Az Aquastar meg pont egy olyan cső, hogy se kékbe, se pirosban nem rossz, viszont zöld fényt csak minimális mennyiségben sugároz, így kimondottan szépre tudja színezni a halakat. Sokat pont ezért sügereshez is használják.
Olcsóbb megoldás az Osram, teljesen jók a spektrumuk, és nem drága csövek. A Skywhite-ban valamivel több a kék, mint a sima daylight-ban, ilyen hidegfehér fénye van. Nézd a különbséget a 860 és 880 között:
Szinte ugyanaz, a kék egy kicsit jobban kicsúcsosodik a Skywhite-nál.
A Tungsram márkabolt oldaláról rendelhetők, sokak által kedvelt fénycsövek.
A villanyboltban el fognak égetni máglyán, ha akváriumot, színspektrumot és hasonlókat emlegetsz:D Legyen 2 daylight és egy kékes-lilás fénycső, ha lehet, direkt akvarisztikai, akkor nem fogsz mellé.
A szűrésről még annyit, hogy meg lehet oldani egy ilyen, vagy egy ennél erősebb külsővel:
Viszont mindig jobb a külső-belső kombináció, mert a külsőre kevesebb terhelés jut, hatékonyabban tudja végezni a feladatát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!