Ez nem lenne jó akvárium tetőbe?
Azt nézegetem, hogyan lehetne házilag világítós tetőt csinálni, de hát nekem ez fénycsőbekötés kínai. Ha ilyenből beleragasztanék 3-at, az nem lenne jó? [link]
1000 Ft egy ilyen, nem kell a többezer forintos elektronikus előtét meg a többi bizbasz... vagy nagyon hülyeséget mondok? :D Merthogy biztos van vmi oka, hogy mindenhol csak a bonyolult megoldást olvasom...
Dehogynem, én is ilyeneket raktam bele, illetve mindenhonnan összebuherált ilyen neon foglalatokat,
csak én a tetőt magasabbra csináltam, és a hátulját teljesen nyitottra, az úgy sem látszik, hára pedig beraktam egy 12 voltos ventillátort, amivel fújtam a neonokat, aztért, hogy a pára kimenjen belőle. Így nem kellett páramentes foglalat. De amúgy meg kell rá. Vagy esetleg alá vágathatsz egy üveglapot, csak szerintem úgy már nem fog szellőzni semmit az akvárium.
Az egyetlen ok, hogy ennek nem páramentes a foglalata. De házilag az is azzá tehető, szóval igazából az sem probléma.
Amúgy teljesen használható, én is használtam ehhez hasonlót.
Ez a külön alkatrészes bekötés szerintem annak a hagyománynak a maradványa, amikor még csak T8 létezett, nem is ismertük az elektronikus előtétet, és akkoriban olcsóbban, és jobb minőséget lehetett darabokból összerakni, mint a gyári lett volna.
Mondjuk a minőség az kérdéses, egy ilyen kész gyári cuccba biztos nem a legtutibb alkatrészeket rakják bele, illetve ha 1000 ft, akkor konkrétan a legsilányabb alkatrészekből lehet.
De a lényeg hogy működjön, csak gondolom ezeket nem több évtizedes élettartamra tervezik.
Párhuzamos kötéssel.
Úgyis szét kell szedni, és 3 eres vezetékkel bekötni.
Aztán a 2×3 eret összekötöd, (a nullát a fázist meg a földet) és utána már csak 1×3 ér fut tovább, amire tehetsz egy zsinórkapcsolót.
Mondjuk ahol már úgyis van egy összetétel, én oda iktatnám be. Úgy, hogy természetesen a fázist szakítsa meg.
Amúgy mikor ilyesmit használtam, én is így csináltam először, de utána szétszedtem, mert nem egyszerre üzemeltek a csövek, és külön időkapcsolóval kapcsoltam őket. Úgyhogy később mindegyikre szereltem egy villásdugót.
Én úgy csináltam, hogy mindegyik külön kapcsolható volt, mert az jobb, pl ha zöldalgád van akkor egyet lekapcsolsz, ha barna algád, egyet felkapcsolsz.
De végülis egy konnektorba voltak dugva, a konnektor meg egy időkapcsolóba, tehát én nem állítottam be 2 időkapcsolót külön, de azt is lehet végülis. 2 időkapcsolóval már a napfelkeltét és a naplementét is leszimulálhatod. Egyik cső megy 10 órát, a másik meg csak 4-6 órát napközben amikor a nap is a legerősebben süt :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!