Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 400 literre lehet élesztős...

400 literre lehet élesztős co2őzni?

Figyelt kérdés

Sajna csek erre van pénzem nem tudok összerakni semmilyen palackos co2őt.

Milyen más módszerek vannak még ezen kívül ami olcsó?



#fcgvh
2012. okt. 10. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyobb flakonnal gondolom több jön belőle.
2012. okt. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van még a zselés.De annak is kb ez a hatásfoka, és mondjuk 400 literre 2-3 naponta cserélni..
2012. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az zseléset hogy kell megcsinálni ?:S

Vagy az micsoda,hogy működik?

Azon is gondolkoztam hogy 5 literes flakonba csinálom a co2őt , az nem tart továb

b véletlenül?

2012. okt. 11. 11:23
 4/6 anonim ***** válasza:

5 literesben csináld zselés módszerrel és talán 2 hétig kibírja.


Veszel étkezési zselét, elkészíted a csomagoláson leírtak szerint, plusz jó sok cukrot raksz bele és míg ki nem hűl bele öntöd az üvegbe. Megvárod míg megszilárdul majd beleöntöd az élesztős langyos vizet. (Az élesztő gombáknak a legjobb a 36 fokos hőmérséklet, de ez nem muszáj, csak ennél ne legyen forróbb a víz).


Ekkora üvegbe nem tudom a mennyiségeket...

Szerintem a zselé legyen minimum 1/3-ig az üvegben... élesztőből meg berakhatsz egy 3/4 kockát... Az egész ne legyen magasabban, mint az üveg 3/4-e.

2012. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

400 literre kéne nagy 5 db 2 literes flakon, és egy nagyon jó beoldó diffuzor, hogy érjen is valamit.

Szódás szifont lehet még átalakítani, és azzal adagolni a co2-t, természetesen ott is fontos a jó beoldás.

Esetleg még kipróbálhatod az easy carbo-t, lehet, hogy az is elég.

2012. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Nagyon szépen köszi a válaszokat!

A zselés módszert mindenképp ki fogom próbálni!

Beoldással nincs gond,azt úgy oldottam meg hogy a külső szűrő visszanyomó motorja elé ,ahol szívja be a vizet,oda raktam be elé a szilikoncsövet a porlasztóval, és ahogy beszívja a vizet a motor vele együtt a sok kis bubit is és ahogy kinyomja az akváriumba még kisebb kis buborékok mennek jobbra balra,szépen eloszolva az egész akváriumban.

Most raktam össze az aksit kb 1 hete.

Folyékony tápozni is fogok,de még azt nem vettem meg.

green aqua micro és micro tápot fogok még venni.

2012. okt. 11. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!