Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett a vízzel?

Mi történhetett a vízzel?

Figyelt kérdés
Pár napja elkezdett habosodni a vízfelszín, többször vizet cseréltünk de megint visszajött. A víz "közepe" pedig olyan mintha füstölne.

2012. okt. 6. 20:04
 1/3 anonim válasza:
Elhullott hal nincs valahol benne?Rohadó növények,elpiszkolódott szűrő,túletetés?Valami fehérje bomlik valószínűleg....
2012. okt. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Végülis a fehérje elég tág fogalom, de ja. Akváriumból vizet leszívni picit, szűrőszivacsot abban kinyomkodni, majd visszarakni, vizet feltölteni, világítás off 3-4 napig levegőztető meg max gázon. Halkaja semmi.

Ha egyszerűbb a baj, mintpl. hasonló volt nekem is mikor olcsó szúnyoglárvávával etettem. szóval ez esetben másik szúnyoglárvát kell venni.

2012. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az elhullott állat,túletetett akvárium sztem annyira nem tág fogalom,a szűrő által le nem bontott bomlástermékek meg szinte mindig gondozási hiányosságokra vezethetők vissza.Ha kikapcsolod a világítást 3-4 napra,azzal a fehérje bomlást nem lassítod,az megy fény nélkül is.A pici vízcsere meg mit fed?Ilyenkor legalább 50-70% a minimum,ha baj van,Sera nitrivec-el megspékelve.Egyébként nagy valószínűséggel a szűrés is kevés ebben az akváriumban,ez megint egy sarkalletos probléma.Szerintem.....
2012. okt. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!