Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez megoldható?

Szerintetek ez megoldható?

Figyelt kérdés

Lesz egy 300l-es és egyy 200 literes akváriumom.A 300l-es Afrikai sügéres a másikba én ezt gondoltam:

15 vörös neon

10 baltahasú lezec

4-5 vitorlás amiből persze ha nagyok lesznek akkor a kiválasztódás után csak kettőt tartok meg.

Ezt egy Atman AT-3337-es szűrő és egy kisebb belső szűrő+levegőztető.

Ezek mellé mit raknátok?

Én a Gurámikra gondoltam de azt egy másik kérdésemban azt mondták hogy nem jók a többi mellé! :(



2012. okt. 3. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Én lezecek helyett inkább lazacokat raknék, mert azokat könnyebb beszerezni. :)

1-2 család apistogrammát, mondjuk kakadut, és agassiziit. (utóbbinak nem árt kicsit lágyabb víz, nem tudom, felétek milyen a csapvíz)


Neonokból is lehet hogy többet raknék.

Meg alulra, (mondjuk ha csak 1 család apisto. lesz) akkor lehetne rakni közepes testű (10-12 cm körüli) L-es harcsákat. Amilyet tudnak szerezni a boltokban, csak utána kell nézni, hogy tartható legyen csapvízben.

Ramirezit ne tarts!


Amúgy ha csak 15 v.neon lesz, esetleg vagy 10 császárlazaccal meglehetne még próbálkozni.

2012. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És akkor mehet a vitorláshal beltahasú meg a neon?

Sügérek helyett valami mást szeretnék mert abból pont ugyanakkr fogok indítani egy 300l-est!

2012. okt. 3. 18:24
 3/10 YourDestiny ***** válasza:

Miért nem jó a gurámi?


Mellesleg ez a létszám pont megfelelő, max. egy-két algaevőt vegyél még, vagy helyettük néhány kisebb aljzatlekót. A baltahasú helyett személy szerint mást vennék, multkor láttam élőben kis törpe szivárványhalakat (neonkalász néven is ismeretesek), tök jópofák voltak. A színük is szép.


[link]


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=7fPVaes1rH0

2012. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én törpe Gurámira gondoltam abból mennyit lehet ezekhez?
2012. okt. 3. 18:59
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
1 pártól ne vegyél többet, elég ennyi hal.
2012. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És akkor neonokból 15db, 10 db töpe szivárványhal/baltahasú lazac,5 db majd később 2 db vitorlás és 2 db törpe gurámi és mondjuk 6 db Coryodas harcsa.
2012. okt. 3. 19:34
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Ez így már sok lesz.
2012. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
A baltahasút vagy a szivárványt szerintem hagyd ki, vagy csökkentsd a darabszámot, és hagyd ki mondjuk a gurámit vagy a páncélost. Hogy a vitorlás megcsipkedné-e konkrétan a cory-t, azt sajnos nem tudom. A vitorlás elég hülye hal, a cory meg bár mozgékony, de elég szerencsétlen, szóval ezt hagyjuk olyanra, aki próbálta már.
2012. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Esetleg az is egy megoldás, hogy veszel 4 vitorlást, és miután kettő távozott, megveszed a másik csapat pontylazacot. A gond ott van, hogy nagyon mix megint az egész, és a nagy részük csapathal. Erről-arról még így is jó lenne lemondani.
2012. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor a Cory-k ról lemondok és a gurámikról is így már jó lesz?Ha jól számolom ez így 30 hal+lehetne mellé még néhány XXL sepregető garni?
2012. okt. 3. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!