Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csináltatni szeretnénk egy...

Csináltatni szeretnénk egy akváriumot! Pár dologról elmondanád a véleményed? Mi kellene hozzá?

Figyelt kérdés

Anyáék nagyon régóta szeretnének egy szép nagy és komoly akváriumot (édesvízit)! Régóta gyűjtögetnek az akváriumra és most már meg akarják csináltatni!

Anya elképzelés: 200cm hosszú, 60cm magas, és 60cm széles! Az akvárium bal oldalára dúsabb növényzetet kb. 50cm szélesre, a jobb oldalára búvóhelyeket ilyen sziklás barlang féleségeket kb. 30cm szélesre! Középen a maradék 120cm szabad területre csak pár szál növényt szeretnénk ahol nyugodtan tudnak úszni a halak!


Kérdéseim: -Milyen halakat ajánlotok? Belső és külső szűrő egyaránt kell? Mennyi helyet foglalnának a szűrők? Ekkora akváriumhoz elég 1db fűtő?


2012. okt. 2. 10:18
1 2 3
 11/27 bamboochatheone ***** válasza:
Hát az tuti hogy leszakadna.:D
2012. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Uhh ez tetszik, hogy több féle és sokan lennének :)
2012. okt. 2. 11:09
 13/27 YourDestiny ***** válasza:
Egy ekkora akváriumnál egyáltalán nincs szükség kéthetenkénti részleges vízcserére. Ha jól meg van szűrve, 720 literben simán húzható egy hónapig. Ekkora akváriumot már valóban nem érdemes külső szűrővel szűrni. Mellesleg nem értem, hogyan jött ki az egy milla. Ha 10 külső szűrővel működtetném se jönnék ki még félre sem.
2012. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 YourDestiny ***** válasza:
Jah, a halakról. Afrikai sügeres lenne, ez egyértelmű :) Ajj de lenne hozzá ötletem :D
2012. okt. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Hát az akvárium megcsináltatása 200ezer ha jól tudom (de nem vagyok benne biztos) és még 100ezer az álványa (most lehet hülyeséget írtam nem tudom:D még csak 13vagyok szóval nem értek még ezekhez:D
2012. okt. 2. 11:21
 16/27 bamboochatheone ***** válasza:
Plusz kell egy 100 literes szűrőakvárium, ehhez egy durva pumpa, rengeteg jó bio szűrőanyag, Rengeteg növény, vasfák, aljzat(valami jobbféle, nem ilyen kvarchomok), egy durva világítás(úgy 300 watt). Azért érdemes rászámolni az 1.000.000 forintot.
2012. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy anyáék kb. másféllel számoltak!:D de halakat ajánlanátok?
2012. okt. 2. 11:26
 18/27 YourDestiny ***** válasza:

Az akvárium 71 200, 200 ezer kész rablás lenne érte.


[link]


Ha jó minőségű a szűrőanyag, 15 liternyivel meg lehet szűrni, ez 25-30 ezerből simán kihozható. Néhány 100 ezerből simán össze lehet hozni egy jó szűréssel.

2012. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 YourDestiny ***** válasza:

Az ajánlatom 720 literre :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=cNk_5nMrxY0


Hát van náluk szebb, színpompásabb? ;)

2012. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Cerberosz ***** válasza:
Én ekkora akváriumot vagy alsó polcos szűréssel vagy egy házi hordós-szűrővel oldanám meg. Az alsó polcosban el lehet rejteni a fűtőt amiből legalább 2 kell, így nem zavaró. Egy erős belsőszűr mindenképpen kell vagy powerhead de a kettő az biztosabb. Ami a halakat illeti egy ekkora akváriumba már majdnem mindent be lehet rakni:) Mindenesetre én amerikai sügéreket raknék bele. Érdekes és halhoz képest intelligensek is, az ivadékgondozásukat figyelni pedig nagyszerű. De ha nem sajnáljátok a pénzt akkor egy kisebb "predator tank"-ot is ki lehet belőle hozni. Mondjuk sokúszós csukákkal, calabári angolnával, késhallal, harcsákkal vagy valami extrém ritkasággal pl.: tigrishal, bár ennek előbb utóbb kicsi lenne, vagy kígyófejű hal ennek beszerzése most már kicsit macerás. De ráják is lehetnének benne azok meg aztán tényleg kuriózumok.
2012. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!