Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatok-e paradicsomhalakkal...

Tarthatok-e paradicsomhalakkal sziámi harcoshalakat?

Figyelt kérdés
Félek tőle, h agresszívek lennének egymással, de mind2 nagyon tetszik.
2009. aug. 3. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Nekem, mikor a halaimat vettem, azt mondták sziámi harcoshalat, csak, és kizárólag egyedül lehet tartani. Az egyik ismerősöm többféle hallal tartotta, de az megölte mindet.
2009. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kzs ***** válasza:
Igen. Hasonló méretű halakat a paradicsomhal elfogad.
2009. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kzs ***** válasza:
Az első válaszadó véleményére reagálva közölném, hogy én régóta tartok Sziámi harcoshalat (Bettát). Ahonnan vettem - hím Bettáról van szó -, csak neonhalakkal volt közös akváriumban (jávai moha és hosszúlevelű növények társaságában), és teljesen békés volt. Én otthon Vörös Neonhalak, Barbus Titteyák, valamint Rézlazacok közé tettem, és semmi baj vele. Szuperül elvan köztük.
2009. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A paradicsomhal elvan a hasonló méretű halakkal..

A bettát lehet más halakkal is tartani (én guppival, neonnal, zebradánióval is tartottam.. nem volt gond)

De arra nála vigyázni kell hogy ne legyen ugyanolyan színe a másik halnak, mert azért is szoktak támadni..

2009. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. vagyok.

Akkor bocsánat, nekem ezt mondták, amikor vettem őket, ott is 2 volt, mind2 egyedül. Akkor Sorry, nem tudom.

2009. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A paradicsomhalat lehet vele tartani,mondván hogy a hasonló méretü halakkal lehet.A bettárol több helyen is azt olvastam hogy nála KISSEBB halakkal kell tartani.Kehet hogy megcsipkedik egymás úszóit.A par.hal is lehet letépi a betta uszóját,mert sok halnak vonzó az a nagy fátyol,hogy egy kicsit megrágcsálja.Én neonnal páncélosharcsával ékfoltosrazbórával tartom együtt,ők megvannak,a nőstény viszont jól megtépte...
2009. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy hiszem jól sejtettem, h választanom kell majd közülük. Még nincs meg az akvárium, tehát nyugalom nincs vész, még nem eszik egymást :D Még egyszer köszi!
2009. aug. 4. 10:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van sziámi harcoshalam és tényleg békés hal. Nekem is együtt van más hallal és rend és béke van náluk. Senki nem bánt senkit. Van benne vitorláshal, guppi, gurámi, xifo, aranyhal, vöröstorku sügér... paradicsom hal nekem is tetszett, de szerintem nem csipik egymást. Aztán lehet tévedek. :-)
2009. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!