Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy sima akváriumom, de...

Van egy sima akváriumom, de szeretnék a tetejére rakni egy üveglapot a párolgás miatt. Mivel tudnám megoldani, hogy véletlen se essen le róla és lehessen csúsztatni a tetején? Ti hogy csináltátok meg?

Figyelt kérdés

2012. szept. 28. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%

nagyobb az üveglap, mint az akvárium alapterülete, de nem sokkal, pár centi rést hagysz, és úgy még levegő is van, etetni is tudsz, csúsztatni sem kell, párologni sem fog olyan mértékben a víz.


Csúsztatni, amúgy simán arréb húzod azt annyi, nem kell it nagy dolgokra gondolni.

2012. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Najó, azért az első válaszoló megoldása nem éppen a legbiztonságosabb verzió :)


Azt, hogy véletlen se essen le róla meg lehet oldani ilyen műanyag sínnel, amiben aztán csúsztatni is lehet. Kb. mint egy tolóajtó. Ezt szilikonnal lehet az üvegre erősíteni. Lehet 2 darab üveglapot használni és akkor az egyik a másik alá csúszik, vagy egyben rakod rá és akkor az egész csúsztatható, de akkor az akvárium mellett egy irányban, amerre majd csúszik, kell hagyni neki helyet.

2012. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
mint pl. itt: [link]
2012. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

(első)

Na most má mé.


Szimpla fizika, ha nem lejt az akvárium(amit ugyebár nem lehet), akkor magától a b*dös életben nem esik le. Maximum ha valami delfin féléket tenyészt az akváriumában a kérdező, amik kiugrálnak és lelökdösik.

2012. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen valami ilyesmire gondoltam, csak nem jutott eszembe a "sín" szó! :) Ilyet hol lehet kapni?
2012. szept. 28. 15:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Jó, én értem, de a kérdező azt írta, hogy még véletlenül se essen le :)


Lehet, hogy pl. macskája van, ami ha ráugrik leverheti. Meg ezer más dolog. Meg aztán ha pl. be akar nyúlni az akváriumba, akkor vagy le kell vennie az egész üveglapot, vagy odébb kell csúsztatnia. Első esetben kicsúszhat a kezéből, mert a párolgó víztől nedves az üveglap, második esetben pedig simán leverheti :)

2012. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
teljesen jó az a megoldás is, de azért ez egy biztosabb és vizuálisan is szebb hatást kelt! :)
2012. szept. 28. 15:42
 8/14 A kérdező kommentje:
igen, van macskám is, ami már 2 aranyhalat is elfogyasztott! :) elsősorban ezért szeretnék tetőt rá, és másodsorban a párolgó víz miatt, amiért a széle bevízkövesedik és nagyon csúnya lesz..
2012. szept. 28. 15:44
 9/14 anonim ***** válasza:
szerintem üvegesnél tuti lehet kapni, vagy barkácsboltokban is talán. Olyan állatkereskedésekben, ahol vannak terráriumok is, vagy online. pl.: [link]
2012. szept. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
pont ilyen lenne jó, csak drágább lenne a postaköltség mint a sín! :) még tetőt se vágattam, de ha megyek megkérdezem. köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 28. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!