Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma vettem 2 bettát! Megvettem...

Ma vettem 2 bettát! Megvettem minden hozzávalót, melegítővel, szűrő meg ami kell! Mit kell tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdésem az h vettem kavicsot is az akvárium aljára, jól kiis mostam, mégis beszennyezte a vízet, ezért ugy döntöttem h kiveszem a kavicsot és nem teszek bele, az ugye nem baj? Ha kicserélem a vizet,a kavics miatt muszály teljes vízcserét csinálnom. Remélem nem lesz bajuk a kavics miatt a kis halaknak!

A szűrőnek mindig mennie kell???


2012. szept. 21. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Szűrőnek mindig mennie kell! A kavicsot jól mosd át és tedd vissza! Hány literes akváriumot vettél? Ugye nem 2 hím bettád van? mert akkor az egyiktől lassan köszönhetsz elfele!
2012. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha az egyik még nem is hím, de ha 2 nőstény is, akkor is vissza kell vinned a boltba az egyiket! Széttépik egymást!

Szűrőnek mindig kell mennie, és vizet SOHASEM ( ha csak nincsen vmi betegség...) cserélünk 100%-osan! HETI 30% vízcsere !


Mielőtt bele tetted volna a halat, az eklőtt 2-3 héten keresztül folyamatosan járatni kellett volna a szűrőt, hogy elszaporodjanak a lebontó bacik!

2012. szept. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
egy fiu,egy lány! :)
2012. szept. 21. 17:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is kezdő vagyok a téren! Vettem 30l akváriumot és bele 1db hím bettát! kb. 1 hete vannak a vízbe a halak de viszont erről sehol sem olvastam h pl.2 hétig járnia kell az üres vízbe a szűrőnek!:O
2012. szept. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hány literes az akváriumod?
2012. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor szépen vidd vissza a nőstényt, ha nem akarod,hogy megdögöljön!
2012. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Csak egy bettát szabad tartani, kivéve ha valami jókora akváriumod van. A víz valószínűleg nem az aljzattól ködösödött be, hanem azért, mert nincs bio egyensúly. Gondolom nem járattad az akváriumot 3-4 hétig a halak érkezése előtt ugye? Na, ezzal nagy eséllyel halálra is ítélted őket. Aljzat pedig kell.
2012. szept. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
25 literes az akváriumom!! sok búvóhely,és növény van benne,a két betta elég jól megvannak benne,vegyek még egy nőstény bettát h ketten legyenek a hím mellett? vagy másfajta halat? mit javasoltok?
2012. szept. 29. 15:01
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Ne vegyél, rövid időn belül úgyis csak az egyik marad. Mindenki a saját hibájából tanul, ha nem hallgat a tapasztaltabbra és a szakirodalomra.
2012. szept. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
25 literben egyébként se lehetne halat tartani, egy bettának se elég, nemhogy még zsúfolni szerencsétleneket egy vödörnyi vízbe.
2012. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!